Bartra do Valencii, Mustafi do Barçy?

Looky

16 maja 2016, 13:02

Sport/FCBarca.com

119 komentarzy

Od kilku miesięcy Valencia śledzi sytuację Marca Bartry i latem może spróbować dokonać transferu tego zawodnika - pisze kataloński Sport. W drugą stronę mógłby za to powędrować Shkodran Mustafi.

Dyrektor sportowy Valencii García Pitarch zainteresowany jest pozyskaniem Bartry, którego Barcelona wycenia na 12 mln euro, mimo że klauzula odejścia zapisana w jego kontrakcie wynosi 50 mln. Sam zawodnik podjął już ponoć decyzję o odejściu, a sztab szkoleniowy wyraża zgodę na takie rozwiązanie. Chce jednak przy tym zapewnić sobie opcję odkupienia piłkarza za rozsądną kwotę, wierząc, że 25-letni obrońca wciąż dysponuje dużym potencjałem i może się rozwinąć.

W obecnym sezonie Bartra wystąpił w 24 meczach, ale tylko w 9 wybiegł w podstawowym składzie. Spędził na boisku niecałe 1200 minut, strzelił dwie bramki i zanotował jedną asystę. W dwóch ostatnich spotkaniach decydujących o zdobyciu tytułu mistrzowskiego w Lidze nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

Valencia i Barça mogą też dokonać transakcji wiązanej. Katalończycy interesują się Shkodranem Mustafim, którego nazwisko znajdowało się już na liście życzeń Roberta Fernándeza latem ubiegłego roku. Teraz 24-letni Niemiec nie jest priorytetem, zwłaszcza że w tym sezonie nie grał spektakularnie, ale brak wartościowych defensorów na rynku w rozsądnej cenie może skłonić Barcelonę do tego transferu. Zwłaszcza że Mustafi dobrze zna ligę hiszpańską.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Shkodran Mustafi... myślałem , że Niemiec to ma na imię Hans , Jurgen albo coś w tym stylu.

@slayer: Hitler sie w grobie przewraca :)
konto usunięte

@roniak123: Niestety Niemcy schodzą na psy i teraz chcą żeby Polska wyglądała tak samo...

@slayer: No dokładnie, Mustafi to takie bardziej francuskie ;)

@Jaszczomp: Francuskie? Ach ci imigranci, skrzywili europejskie umysły. Dla mnie 'Shkodran Mustafi' to typowe około-arabskie imię, jakaś Tunezja, czy inna Libia. Francuskie to może być dopiero, jak się tam zamelduje - tak jak na ten moment jest niemieckie.

@Magican: To była ironia kolego :)

@slayer: Na szczęście ty nie masz rodziców albańczyków i jesteś w 100% białym polaczkiem

@Aleksander55: Nie jestem żadnym polaczkiem , jestem Polakiem.

@slayer: a brzmisz jak totalny polaczek
« Powrót do wszystkich komentarzy