Rafa Benítez: Real jest faworytem

Majerr

20 listopada 2015, 14:18

Mundo Deportivo

81 komentarzy

Rafael Benítez wziął udział w tradycyjnej przedmeczowej konferencji prasowej przed jutrzejszym ligowym Klasykiem na Bernabéu. Poniżej przedstawiamy najciekawsze wypowiedzi szkoleniowca Los Blancos.

Benzema: Benzema pojawił się na liście powołanych. Trenował na pełnych obrotach. Jutro podejmiemy decyzję, czy zagra, czy też nie.

Pierwszy Klasyk: To mój debiut w Klasyku w roli trenera pierwszej drużyny. W młodzieżowych zespołach miałem ich kilka. Zespół podchodzi do spotkania z wielkimi chęciami, świadomy znaczenia jakiegokolwiek starcia przeciwko Barcelonie oraz punktów, o które trzeba walczyć aż do końca.

Strategia przeciwko Barçy: Ona zmienia się bardzo mocno w zależności od zespołu, jaki posiadasz. Nie jest tym samym gra przeciwko nim, gdy prowadzisz Estremadurę, Liverpool lub Real Madryt. Real musi atakować, zdobywać gole i zawsze dochodzić do bramki przeciwnika.

Czy zawodnicy chcieli, aby grać bardziej ofensywnie?: Mam wielki szacunek do was, dziennikarzy, do waszej pracy. Nie jest łatwo znaleźć informację, dlatego mówię madridismo, że ta informacja jest fałszywa. Nie było spotkania z zawodnikami. Od wielu lat prowadzę różne drużyny i wciąż zarządzam nimi w ten sam sposób.

Barça podchodzi do meczu z pozycji lidera: W kalendarzu dobre jest to, że każdy gra przeciwko każdemu. Graliśmy z Athletikiem i Atlético. Oni nie mieli za to Messiego, a u nas brakowało wielu zawodników. Nie lubię być na drugim miejscu, dlatego jutro mamy okazję do naprawienia tej sytuacji.

Ramos: Wykonuje wielki wysiłek, który doceniamy. To nasz kapitan. Musi tam być i tam będzie.

Messi zmienia system waszej gry?: Real ma w zwyczaju grać i zwyciężać poprzez strzelanie bramek i robimy to niezależnie od zespołu i rywala. Nie skupiamy się na przeciwniku. Staramy się wykonywać nasze zadania tak, jak należy.

Czy wystąpi BBC?: Są powołani, zobaczymy.

Czy gra pan o dużą stawkę?: Gram o trzy bardzo ważne punkty, aby walczyć do samego końca.

Barcelona faworytem?: Gramy na naszym stadionie, w obecności naszych kibiców. Myślę, że to Real jest faworytem. Jesteśmy pewni tego, co widzieliśmy podczas treningów. Będzie to ciężkie spotkanie, lecz pozytywne dla kibiców.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W tych meczach nie ma faworyta. Już Valdano 5 lat temu mówił, że na Camp Nou przyjeżdża "najlepszy Real w historii". A skończyło się na tym, że "najlepszy Real w historii" wyjeżdżał z bagażem 5 bramek. Czeka nas pasjonujący mecz :)
« Powrót do wszystkich komentarzy