Gerard Piqué wybrany na najlepszego katalońskiego piłkarza ubiegłego sezonu

Majerr

4 listopada 2015, 14:45

FCBarcelona.es

15 komentarzy

Wczoraj w starej fabryce Estrella Damm w Barcelonie miał miejsce obiad jurorów 4. Gali Gwiazd Katalońskiego Futbolu. Na tym wydarzeniu pojawił się Josep Maria Bartomeu, który reprezentował FC Barcelonę. Podczas tego spotkania ustalono, kto zdobędzie statuetki w poszczególnych kategoriach za postawę z zeszłego sezonu.

Kibiców FC Barcelony z pewnością najbardziej będzie interesować fakt, że to reprezentanci Blaugrany Gerard Piqué i Alexia Putellas zostali uznani za najlepszych katalońskich zawodników minionej kampanii. Stoper Barçy walczył o tę nagrodę z Aleixem Vidalem (Sevilla), który od stycznia będzie występował w koszulce Barçy, oraz Hectorem Bellerinem (Arsenal), będącym wychowankiem Barcelony. Piqué wystąpił w 44 meczach zeszłego sezonu i strzelił w nich łącznie 7 bramek. Co więcej Gerard cieszył się ze zdobycia historycznego trypletu.

Z kolei Alexia Putellas rywalizowała o zdobycie tej nagrody z koleżankami z FC Barcelony Martą Torrejón oraz Martą Correderą. Po zakończeniu sezonu druga z nich postanowiła przejść do Arsenalu. Nie ulega wątpliwości, że Alexia była jednym z fundamentów zespołu prowadzonego przez Xaviego Llorensa, który wygrał swoją czwartą ligę z rzędu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pique, bardzo fajnie, ale naucz się grać w obronie.

Facet jako piłkarz jeszcze ok wygląda to jakoś na zdjęciu ale kobieta to dla mnie dziwne :D

Wiem,że ciągłe upominanie się o jakiekolwiek wyróżnienie dla Sergio Busquetsa jest już nudne i monotematyczne.Jak go nie doceniają w jego rodzinnej Katalonii to jak go mają docenić na świecie?Ale ja się pytam-co takiego Sergio musi zrobić żeby zostać zauważonym?

Moja kolejność:
1. Alba
2. Busquets
3. Pique

Zasługuje na nagrodę

Moim zdaniem nie jest to zły wybór, w tamtym sezonie grał wybitnie, był moim zdaniem najlepszym stoperem na świecie w 2 części sezonu. Oczywiście nagroda mogła trafić też do Busiego, ale jak już mówiłem, Pique też nie zdobył jej "za nic".

... no właśnie zeszłego
konto usunięte

Raczej zasłużona nagroda dla Pique, to że teraz gra słabo oczywiście powinno mieć znaczenie ale jednak ani Bellerin ani Vidal teraz nie robią czegoś niezwykłego (Vidal z prostej przyczyny - grać nie może) ale trochę mi szkoda że "nie" docenili Vidala bo ja jemu wręczyłbym tą nagrodę.