Herb Getafe CF

0:2

• 37' Luis Suárez
  • 58' Neymar Jr

FC Barcelona pokonała Getafe 2:0 w wyjazdowym meczu 10. kolejki La Liga. Bramki zdobyli Luis Suárez i Neymar. Dzięki trzem punktom Barça nie straciła dystansu do Realu Madryt, który dzisiaj również wygrał swój mecz.

Przez całe spotkanie inicjatywa była po stronie Barcelony. Drużyna gospodarzy właściwie nie stworzyła sobie żadnej okazji, po której mogłaby zagrozić swojemu rywalowi. Katalończycy nawet gdy tracili piłkę, szybko potrafili ją odzyskać, by na nowo konstruować akcje pod bramką Guaity. Pierwsza dogodna okazja dla Barçy nadeszła już po kilkudziesięciu sekundach gry, kiedy to Munir w ekwilibrystyczny sposób starał się skierować piłkę do siatki. To, co nie udało się młodemu napastnikowi na początku spotkania, zrobił Luis Suárez w 36. minucie. Neymar dograł piłkę z lewego skrzydła do Sergiego Roberto, który fenomenalnie bez przyjęcia odegrał do Urugwajczyka. El Pistolero się w tej sytuacji nie pomylił i wyprowadził Barcelonę na prowadzenie.

Na początku drugiej części gry do siatki trafił Munir, jednak sędzia dopatrzył się w tej akcji spalonego i nie uznał tego gola. W 58. minucie po raz kolejny Sergi Roberto obsłużył kolegę świetnym zagraniem. Po jego przerzucie Neymar uderzył z woleja i umieścił piłkę tuż obok bezradnego Guaity, podwyższając wynik na 2:0. Niedługo potem na boisku pojawił się wracający po kontuzji Iniesta, który wprowadził więcej kontroli do gry zespołu. Choć Barça nie zdobyła już więcej bramek w tym meczu, do końca spotkania starała się o podwyższenie rezultatu. Swoje szanse mieli nawet boczni obrońcy, bardzo aktywni w ofensywnych poczynaniach zespołu.

Neymar zaczyna być Wielki. Roberto zaczyna być Piłkarzem. Barcelona zaczyna grać jak Barcelona.