Co dalej z transmisjami La Liga w Polsce?

Robert Wojtczak

17 sierpnia 2015, 10:00

Twitter/Eleven Sports Polska/Wirtualne Media

544 komentarze

Nadchodzą duże zmiany dla wszystkich kibiców ligi hiszpańskiej w Polsce. Platforma NC+ traci prawa do transmisji i dalszy los dostępności meczów La Liga w telewizji satelitarnej stoi aktualnie pod znakiem zapytania.

Sprawa transmisji jednej z najlepszych lig piłkarskich świata w Polsce już od dłuższego czasu stoi pod znakiem zapytania. Nie chodzi jednak o to, czy, tylko gdzie dostępne będą dla polskiego widza mecze z udziałem Barcelony, Realu Madryt, Atlético, Sevilli, Valencii i wielu innych. Niemal na sto procent wiadomo już, że NC+, które od kilkunastu lat pokazywało spotkania ligi hiszpańskiej, straciło te prawa w naszym kraju na rzecz beIN Media Group, arabskiej platformy telewizyjnej.

Choć główny kanał beIN Sports nie jest dostępny w naszym kraju, nie oznacza to, że nie polski kibic nie będzie w stanie oglądać w telewizji pojedynków ligowych na Półwyspie Iberyjskim. Wiele znaków na niebie wskazuje, że wszystkie mecze La Liga będą dostępne w nowym kanale sportowym Eleven Sports nadawanym przez Eleven Sports Network. Informację taką podał na swoim Twitterze Andrea Radrizzani, właściciel grupy kapitałowej The Channels Co Ltd., do której należy Eleven Sports.

Czym jest Eleven Sports Network? Z ich strony w języku polskim możemy dowiedzieć się nastepujących rzeczy:

Eleven Sports Network jest nowym globalnym projektem dedykowanym największym światowym wydarzeniom sportowym. Widzowie mają dostęp do 9 kanałów na 4 rynkach: w Polsce, Belgii, Malezji i Singapurze. Eleven Sports Network udostępna ponad 2000 godzin relacji na żywo, serwisy informacyjne, kompleksowe analizy ekspertów oraz programy przygotowywane lokalnie. Kanały telewizyjne są produkowane według najwyższych światowych standardów, w trybie multiscreen, rozdzielczości HD i z komentarzem w języku lokalnym.

Jak do tej pory nowy gracz na polskim rynku zapewnił sobie prawa do transmisji włoskiej Serie A, francuskiej Ligue 1, szkockiej SPFL oraz The Emirates FA Cup (dawniej Pucharu Anglii). Nowy kanał Eleven Sports dostępny jest aktualnie tylko i wyłącznie przez Internet, ale trwają rozmowy z różnymi dostawcami telewizji satelitarnej, by włączyć go do swojej oferty. Wciąż pozostaje czekać na oficjalne komunikaty, ale istnieje duże ryzyko, że pierwszej kolejki nowego sezonu La Liga w telewizji nie zobaczymy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Za Komorowskiego wszystko było i liga hiszpańska i włoska i francuska a teraz ? dno

@FcBforever221: Wogóle za Komorowskiego nie było takich upałów.

@FcBforever221: Bronek wracaj :(
« Powrót do wszystkich komentarzy