Co dalej z Montoyą i Douglasem?

Anna Kądziołka

10 czerwca 2015, 16:08

Sport

102 komentarze

Przyszłość Douglasa Pereiry i Martína Montoi w Barcelonie jest niepewna. Przedłużenie kontraktu z Alvesem na dwa sezony i transfer Aleixa Vidala z kontraktem do 2020 roku, stawia w nieciekawej sytuacji Montoyę jak i Douglasa, piłkarzy którzy w tym sezonie mieli niewiele okazji do pokazania się na boisku.

Douglas Pereira został ściągnięty do Barcelony latem ubiegłego roku za kwotę 4 milionów euro plus 1,5 mln zmiennych. Transfer ten rozpoczął wielką dyskusję i spowodował, że Douglas, mający kontrakt do 2019 roku, praktycznie nie miał możliwości gry. Sztab techniczny tłumaczył taką decyzję problemem z adaptacją zawodnika w drużynie, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że piłkarz okazał się "niewypałem".    

Martín Montoya z kolei, który w poprzednim sezonie przedłużył kontrakt z Barçą do 2018 roku, również nie miał wiele okazji do zaprezentowania się. Montoya, który w zimowym okienku transferowym zagroził, że opuści Barcelonę z powodu nielicznych występów, ostatecznie zdecydował się zostać, ale sytuacja nie uległa zmianie.  

Sytuacja w jakiej znaleźli się dwaj obrońcy sprawia, że Barça może rozpocząć negocjacje z innymi klubami. Niestety sankcje, w dalszym ciągu obciążające Barcelonę, mogą spowodować, że jakiekolwiek odejścia z drużyny nastąpią dopiero w zimowym okienku transferowym.  

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda mi ich. Czują się pewnie jak jakieś wyrzutki.
« Powrót do wszystkich komentarzy