Guardiola: 0:3 to trudny wynik dla Bayernu

Daniel Olbryś

7 maja 2015, 00:14

Sport

171 komentarzy

Pep Guardiola nie krył rozczarowania po porażce 0:3 przeciwko Barcelonie i przyznał, że bardzo ciężko będzie odrobić straty bez choćby jednego gola strzelonego na wyjeździe. Szkoleniowiec Bayernu zapowiedział jednak walkę o awans do samego końca.

W rozmowie z dziennikarzami CANAL+ Guardiola przyznał: „Musimy pogratulować Barçy zwycięstwa i zobaczymy się za tydzień w Monachium. Moi piłkarze są smutni, ale wykonali ogromną pracę. Nie mogę na nich narzekać. Ustawiliśmy się z tyłu, by dłużej utrzymywać się przy piłce w pierwszej połowie i udało się to nam, później w drugiej również mieliśmy wszystko pod kontrolą, dopóki Messi nie zdobył pierwszej bramki. Skala talentu zawodników Barçy zrobiła różnicę".

„0:3 to trudny wynik", dodał Pep, „Nie wiem, czy oddaje to, co działo się na boisku, czy też nie. Wydawało się, że mamy wszystko pod kontrolą, ale ostatecznie piłkarze Barçy byli świetni, odnaleźli luki, w które próbowali zagrywać, i udało im się nas zaskoczyć". „Zawsze, od małego uczono mnie, że najlepszą formą obrony jest posiadanie piłki i to próbowaliśmy robić. Wracamy do domu z bolesnym rezultatem, ale zobaczymy, jak uda nam się to rozwiązać w rewanżu. Brak zdobytych bramek może sporo kosztować w rozgrywkach europejskich, ale postaramy się o to w rewanżu na naszym stadionie w Monachium", powiedział trener Bayernu.

Zapytany o swoje odczucia po powrocie do domu, na Camp Nou, Pep odparł: „Byłem spokojny, skoncentrowany na swojej pracy. Do czasu pierwszej bramki mieliśmy wszystko pod kontrolą, ale później wszystko się spod tej kontroli wymknęło i nasi przeciwnicy byli lepsi. Po tym, jak Leo strzelił dwa gole, trzeci był wręcz nieunikniony", zakończył Guardiola.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To jest LM. Półfinał. To nie czas i miejsce na sentymenty. Cieszy wygrana Barcy.

W rewanżu trzeba strzelić gola. Wtedy będziemy spokojniejsi i mieli zapewniony awans. #RoadToBerlin2015

@kicia1899: dokladnie, jedna bramka i Bayern bedzie potrzebowac 5 do awansu ;p
« Powrót do wszystkich komentarzy