Pomeczowa konferencja Luisa Enrique

Krzysztof Majewski

9 lutego 2015, 00:45

Weloba.es/Sport

81 komentarzy

W miesiąc po porażce na Estadio Anoeta Barcelona rozegrała aż dziewięć spotkań, z czego wszystkie je wygrała. Fantastyczna postawa podopiecznych Luisa Enrique w ostatnich kolejkach oraz wczorajsze spektakularne zwycięstwo nad Baskami, sprawiły, że Katalończycy tracą już zaledwie jeden punkt do odwiecznego rywala.

Kibice Barcelony posiadają obecnie niezwykle dobre humory, jednak szkoleniowiec katalońskiego klubu, Luis Enrique, nie popada w euforię i wciąż rozważnie mówi o skomplikowanych momentach i niespodziankach, jakie będą czekały jego zespół aż do końca obecnego sezonu. Poniżej prezentujemy najciekawsze tematy z pomeczowej konferencji prasowej:

Satysfakcja: Zespół odpowiada i stawia czoła wymaganiom, robiąc to z walecznością oraz próbując zdobywać kolejne gole i wygrywać spotkania. To był bardzo dobry piłkarski mecz i wielka noc dla nas.

Wykorzystywanie przestrzeni: Kiedy wywierają na tobie pressing, tak jak robi to Athletic, czujesz jakbyś miał na swoich plecach nieustanny bicz. Zawsze, gdy możemy wykorzystywać przestrzeń i tworzyć okazje, robimy to, co mi się podoba. To wszystko jest wpisane w szybkość gry. Jeżeli jej nie posiadamy, wtedy powinniśmy ją szybko odzyskać. Dobrze czuliśmy się zarówno z piłką przy nodze, jak i bez niej. Spotkania można wygrywać na wiele sposobów.

Liga: Musimy poczekać aż do ostatnich kolejek. Wyciąganie obecnie wniosków nie ma sensu. Jesteśmy drudzy, coraz bliżej pierwszego miejsca, jednak na każdego czekają pewne trudności. Rozgrywki wygra zespół o największej regularności. Kluczem jest, abyśmy byli zdolni do stałego doskonalenia naszego poziomu gry.

Anoeta: Nic nie uległo zmianie po porażce na Anoeta. Barça wciąż pracowała w ten sam sposób. Nie istnieje żaden magiczny przycisk, który pozwoli ci na zmianę sytuacji. Czasami piłkarze są w lepszej, a czasami słabszej dyspozycji, ponieważ nie są maszynami.

Messi: To wielki przywilej dla jakiegokolwiek trenera posiadać kogoś takiego jak Messi. Mieliśmy dużą zdolność do tworzenia kolejnych okazji przeciwko skomplikowanemu rywalowi i wiedzieliśmy, jak cierpieć podczas akcji defensywnych. Muszę tego pogratulować moim zawodnikom.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak to wszystko się zmienia w piłce nożnej, jeszcze miesiąc temu 99% z nas zwalniało Lucho. Pytanie tylko, czy drużyna gra ostatnio dobrze dzięki trenerowi, czy fenomenalnym piłkarzom..?

@MMM: Żartujesz ? nie zauważyłeś co LE pozmieniał w Barcelonie ? :
- Dużo przerzutów, zmieniania ciężaru gry na drugą stronę
- Pressing
- Dobra gra z kontry
- W miarę dobra obrona ( Najlepsza obrona w lidze )
- Zaangażowanie u zawodników
- Radość z gry ( szybka tiki-taka, może nie zawsze, ale widać tą radość )
- Rotacja składem ( Zawodnicy nie odczuwają zmęczenia w przeciwieństwie do piłkarzy Realu )
i tak można wymieniać :) jak coś jeszcze chcecie dodać to piszcie :)

@iniesta98: Za wcześnie na tego typu wyliczanki, niech najpierw coś z klubem wygra. Na dzień dzisiejszy Lucho jest dopiero na etapie odzyskiwania zaufania po kilku słabszych występach Blaugrany.

@MMM: W sumie racja, ale widać progres i jakiś pomysł na Barcelonę. Po takim meczu jestem nabuzowany pozytywną energią :D a piłkarze uwierz mi bez dobrego trenera są jak dzieci we mgle.

@iniesta98: Ja też, ale pomyśl co by było jakby Ney dzisiaj z pięć pierdyknął, a Barca dziesięć, bo mogliśmy tyle lekko strzelić ;)

@iniesta98: Obrona statystyki ma świetne, ale jak się mecz ogląda na żywo, to już nie czuć tego spokoju. Tracimy mało bramek, bo nasz styl nie pozwala drużynie przeciwnej na częste pobyty w okolicach naszej szesnastki :)

@iniesta98: Dobra wspolpraca Messiego i Neymara :)

@iniesta98: + odrodził się Messi :)
« Powrót do wszystkich komentarzy