Xavi Pascual: Żalgiris jest bardzo konkurencyjny

Tomek Jędrzycki

30 stycznia 2015, 11:00

FCBarcelona.es

1 komentarz

Trener Barçy Xavi Pascual wypowiedział się przed dzisiejsyzm starciem z Litwinami, które rozpocznie się o godzinie 20:45 w Palau Blaugrana.

Xavi Pascual i Bostjan Nachbar pojawili się w czwartek na konferencji prasowej przed meczem z Żalgirisem Kowno, który rozegrany zostanie w piątek w Palau Blaugrana (godzina 20:45). Trener Barçy ostrzegł przed niebezpieczeństwem ze strony litewskiego zespołu i wyjaśnił, że jego drużyna jest dobrze przygotowana fizycznie. „To jest kluczowe spotkanie, ponownie gramy u siebie, w Palau, publiczność musi pomóc nam, tak jak to miało miejsce w ostatnich meczach i w chwilach słabości. To zespół, który potrzebuje zwycięstwa i mam nadzieję, że zagramy dobrze i odniesiemy zwycięstwo, które jest najważniejsze", powiedział trener katalońskiej drużyny.

„Żalgiris ma dobre połączenie doświadczonych i młodych zawodników, którzy są bardzo konkurencyjni, to zespół, który trzeba szanować", analizował Pascual, który mówił również o powrocie Jasikeviciusa do Palau: „Jasikevicius jest graczem historycznym dla klubu i Euroligi. Jest legendą, był niezwykły grając tutaj i jesteśmy szczęśliwi, że wraca do Palau. Stawia kolejne kroki w swojej karierze i z pewnością będzie to bardzo dobry trener w najbliższej przyszłości".

„Przegraliśmy mecze, w których straciliśmy 70, 90 lub 100 punktów, w różnych sytuacjach. Brakowało nam znalezienia właściwej drogi i równowagi, a w piątek musimy osiągnąć poziom fizyczny, którego będzie wymagać od nas Żalgiris, musimy grać twardo i zminimalizować ich grę w ataku. Musimy zminimalizować zdobywanie punktów przez rywala, a następnie dobrze prowadzić grę, szukać otwartych pozycji i punktować, odzyskać dynamikę z przeszłości, ponieważ będzie to  ważne i trudne spotkanie”, powiedział trener z Gavy, który wyjaśnił, że zespół jest w 100% przygotowany. „Fizycznie drużyna jest dobrze przygotowana, przeprowadziliśmy kilka kontrolnych sesji we wtorek i wszystko poszło świetnie. Myślę, że jesteśmy w dobrej kondycji, ale musimy to przenieść na parkiet".

Bostjan Nachbar

Słoweniec Bostjan Nachbar ocenił zespół po porażce z Laboral Kutxa. „Problem, który mamy jest bardziej mentalny niż cokolwiek innego, nie reagujemy dobrze, kiedy gramy na wyjeździe, źle wykonujemy rzeczy, które dobrze robimy w Palau. Jeśli chcemy wygrywać w tym sezonie, to musimy to zmienić", powiedział jasno Nachbar.

„Zespół jest pozytywnie nastawiony, rozumiemy, że musimy grać zjednoczeni, wszyscy to wiemy, a teraz musimy przenieść to na parkiet. Rozmawialiśmy po ostatniej porażce, mieliśmy ciekawe spotkanie. To wspaniałe, gdy wygrasz, kiedy robisz to jako drużyna. Musimy zmienić mentalność”, zakończył skrzydłowy Barçy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Oj , trzeba będzie uważać , bo Żalgiris naprawdę dobrze gra w lidze , jak narazie jest na 1 miejscu , a tam są niezłe zespoły