KE: Nielegalna pomoc Hiszpanii dla siedmiu klubów

Gołąbka

17 grudnia 2013, 15:30

Mundo Deportivo

38 komentarzy

W czwartek, 18 grudnia, Komisja Europejska poinformuje, że wszczęła postępowanie karne wobec Hiszpanii. Powodem jest nielegalne udzielenie pomocy siedmiu klubom – Realowi Madryt, Athleticowi, Barcelonie, Osasunie, Valencii, Elche i Hérculésowi.

Najwyraźniej Real, Athletic, Osasuna i Barcelona nie zastosowały się do obowiązku przekształcenia się w sportowe publiczne spółki akcyjne z ograniczoną odpowiedzialnością (sociedad anónima deportiva). Według Brukseli fakt, iż kluby te należą do socios, sprawia, że są w korzystniejszej sytuacji podatkowej.

W przypadku Valencii, Elche i Hérculésa postępowanie dotyczy pożyczek i poręczeń wekslowych. Athletic i Real będą także badane pod względem dwóch operacji o charakterze urbanistycznym, które wzbudziły podejrzenie Komisji Europejskiej. Dotyczą one miasteczka sportowego Realu w Valdebebas i nowego stadionu San Mamés.

O sprawie na dwa dni przed oficjalnym ogłoszeniem jej przez Brukselę poinformował hiszpański minister spraw zagranicznych, José Manuel García Margallo.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Noi dla tego real strzelał bramki w ostatnich minutach.

Co prawda dopiero informuja, że złożą wniosek, ale odnośnie artykułu widze Komuna Europejska powoli tonie jak sie bierze sa sport, tradycje, legende... Kolejny wymysł złodziei ze Stolicy.
"Powodem jest nielegalne udzielenie pomocy siedmiu klubom"
Real, Athletic, Osasuna i Barcelona nie zastosowały się do obowiązku przekształcenia się w sportowe publiczne Sp.Z.O.O"
I co najważniejsze :D "Według Brukseli fakt, iż kluby te należą do socios, sprawia, że są w korzystniejszej sytuacji podatkowej"
Zabrać socios klub i w drugą strone? Mam nadziej ze sie nie uda.
Absurdy ZSRE nie będą miały końca..

co ta ue to ja nie wiem;/ wszystko chcieliby mieć pod kontrolą;/

W hiszpani taki kryzys a oni kluby dofinansowują niech lepiej nowe miejsca pracy tworzą bo bezrobocie tez nie male maja

Widzę,że Bruksela wtrąca się wszędzie.Gorzej jak za komuny.

Zwiazek Socjalistycznych Republik Europejskich znowu wtrąca się w sprawy suwerennego państwa. Socjalizm w jakiejkolwiek postaci to największa choroba tocząca ludzkość

Znowu KE straszy, już we wrześniu była o tym mowa o kontrolach etc i jakoś nic z tego nie wyszło. Tym razem też nic nie znajdą.

omg Omg OMg OMG!!!

Guardiola wiedział kiedy uciec z Hiszpani i z Barcelony ciekawe ile on ma za uszami a na pewno ma sporo czas pokaże

"Według Brukseli fakt, iż kluby te należą do socios, sprawia, że są w korzystniejszej sytuacji podatkowej." - No tak. Nasuwa się tylko jedno znane zdanie na ten temat : Komisja Europejska pragnie naszego dobra, a my mamy go już tak mało... Gorzej niż w ZSRR

zjedzą Nas... :(

wzieli by sie za prawdziwe problemy...

Czyżby KE nie podobała się silna liga hiszpańska ?

Z jedne strony fakt, mają lepiej :) Ale z drugiej strony nikt nikomu nie kazał sprzedawać klubu i tworzyć tzw właściciela klubu.
W PL jest chyba wymóg, którego nie ma np w La Liga aby drużyny były SA. Ale czy to ma powodować, że wszyscy muszą być SA ??

Takie Shity ma bogatego właściciela to niech płacą ogromne podatki.
Właścicielem Barcelony są kibice, którzy nie mają nawet 1/00 to szejki i płacą mniejsze podatki. Ja myślę, że to się wyrównuje.

Problem w tym, że mniejsze podatki to mniej hajsu dla nich :) A czy Ty masz bogatego właściciela czy masz biednego właściciela ich chuja obchodzi ;/

Widać, że nawet w Hiszpanii eurokomuchy, federaści i złodzieje planują co tu by jeszcze ujebać.

Oby jak najszybciej rozpadł się ten sztuczny twór.

KE i cała Unia to rak współczesnej Europy.

Chodź sama idea wspólnoty europejskiej jest bardzo szczyta, to działanie Unii w praktyce stowrzyło patologie. Dlatego też wg. mnie unie należy zlikwidować rozpędzić na cztery strony

W Polske co norma. Na tej stronie już mnie nic nie zdziwi.

Barcelonie ??

Wiadomo że hiszpański rząd finansuje real za pieniądze obywateli ale skąd oni wzieli Barcelone

Eh... Komisja Europejska mnie zadziwia. Jak można wymyślać tak bzdurne przepisy jak ten o "obowiązku przekształcenia się w spółki akcyjne".
Klub piłkarski jest w zasadzie firmą. To tak, jakby ktoś miał firmę komputerową dajmy na to, a Komisja wchodziła z butami, stwierdzała, że w 3-osobowej firmie powinna zostać utworzona Rada Nadzorcza, bo jak nie to ci ją zamkną...

Nawet nie wiem jak to skomentować. No bo... Strefa euro pada, a Komisja zajmuje się wymyślaniem przepisów dt. ilości spłukiwanej wody, tego co jest rybą a co warzywem, albo czy kraj ma dostęp do morza czy nie..
Żałosne...

Ja się pytam co to się k... dzieje w tej Hiszpanii?Ale z drugiej strony mnie jako obywatela polski nic takiego nie powinno dziwić...

Opublikowano o 15:30?