Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Gołąbka

4 grudnia 2013, 09:58

54 komentarze

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą SportMundo DeportivoMarca czy AS? Przekonasz się poniżej.

Dzisiejszy SPORT kontynuuje sagę transferową z Kunem Agüero w roli głównej. Zawodnik Manchesteru City miałby chcieć wrócić z powrotem do Hiszpanii i grać u boku Messiego. Dziennik pisze także o „policzku”, jakim były ostatnie wypowiedzi Cristiana Tello i Martína Montoyi. Miało to wywołać zdenerwowanie w szatni piłkarzy Barcelony. Gazeta przytacza także słowa Ronaldinho, który chce zagrać na przyszłorocznym mundialu.

W Mundo Deportivo dziś ukazał się obszerny wywiad z Pepe Reiną, który otwarcie przyznaje, iż chciałby wrócić do stolicy Katalonii. „Gra w Barcelonie to przywilej”, mówi piłkarz, dodając, że „obecnie najlepszym bramkarzem jest Víctor Valdés”. Oprócz tego przeczytać można także o ter Stegenie, który w najbliższych dniach ma podjąć decyzję o swojej przyszłości i rychłym pozwoleniu na grę dla Jordiego Alby.

Madrycka MARCA pisze o rekordowej skuteczności piłkarzy Realu Madryt w tym sezonie. Piłkarze Królewskich zdobyli już 62 bramki, mając średnią 3,1 gola na mecz, lepszą od Barcelony, Bayernu czy Manchesteru United. Gazeta prezentuje także oficjalną piłkę przyszłorocznych Mistrzostw Świata, którą nazwano „Brazuca”.

Druga stołeczna gazeta, AS, na głównej stronie zamieszcza obszerny wywiad z Míchelem Platinim. „Hiszpania przypomina mi Francję z lat 80., małych piłkarzy z niesamowitym talentem”, mówi prezes UEFA. Gazeta pisze także o Diego Coscie, najefektywniejszym napastniku w Europie (zdobywa bramkę średnio co trzy strzały), i kolejnej kontuzji Puyola, który wczoraj miał mieć ściąganą wodę z kolana.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
To kto zagra w meczu o puchar króla na srodku obroby?
« Powrót do wszystkich komentarzy