Barça powróci do Kartageny po 24 latach. Katalończycy tylko raz mierzyli się z tą drużyną w rozgrywkach Pucharu Króla. Miało to miejsce w sezonie 1988/1989, pierwszym pod wodzą Johana Cruyffa. FC Barcelona zdecydowanie wygrała oba spotkania i awansowała do 1/8 finału.
W pierwszym meczu, rozgrywanym na Cartagonovie 25 stycznia 1989 roku, Barça wygrała 3:0 po bramkach Valverde, Salinasa i Amora. W rewanżu, pomimo że awans był praktycznie pewny, Katalończycy popisali się kolejną goleadą (4:0). Na Camp Nou po dwie bramki zdobyli Amor i Salinas.
Miniestadi i Cartagonova - bracia bliźniacy
Ciekawostką związaną z tym spotkaniem jest fakt, że stadion Cartagonova to replika barcelońskiego Miniestadi. Kamień węgielny pod budowę stadionu Barçy położono 24 września 1981, a rok później zainaugurowano obiekt meczem między pierwszą drużyną a rezerwami. Kilka lat później w Kartagenie zaczęto rozważać budowę nowego obiektu, który miałby zastąpić El Almarjal. Zdecydowano, że zostanie stworzona replika Miniestadi. 23 listopada 1986 zainaugurowano budowę Cartagonovy, a pierwsze spotkanie odbyło się 7 lutego 1988 roku. Przeciwnikiem Cartageny był wtedy Burgos.
Komentarze (15)