Zapraszamy do lektury artykułu poświęconego byłym piłkarzom Barcelony oraz tym, którzy formalnie nimi są, ale przebywają na wypożyczeniach.

Byli piłkarze Barcelony:

Éric Abidal – AS Monaco
Monaco wygrało 2:1 z Lyonem, a były obrońca Barcelony rozegrał całe spotkanie.

Thiago Alcántara – Bayern Monachium
24 sierpnia w meczu z Norymbergą Thiago doznał kontuzji, która miała wykluczyć go z gry do połowy października, ale wciąż nie wrócił na murawę.

Martín Cáceres – Juventus Turyn
W niedzielę Stara Dama pokonała Genoę 2:0, a Urugwajczyk oglądał ten mecz z ławki rezerwowych.

Dmytro Czyhrynski – Szachtar Donieck
Szachtar wygrał z Zoryą 4:0, ale Ukraińca zabrakło w składzie donieckiej drużyny

Giovani dos Santos – Villarreal
Villarreal pokonał u siebie Valencię 4:1 i duży udział w zwycięstwie miał Dos Santos. Zdobył dwie piękne bramki, pokonując Guaitę najpierw ekwilibristycznym uderzeniem piętą, później zaś wspaniałym uderzeniem zdjął pajęczynę z okienka jego bramki.

Wspomnieć też należy, że minutę przed zdobyciem pierwszego gola Meksykanin nie wykorzystał rzutu karnego.

Samuel Eto’o – Chelsea
the Blues pokonali w prestiżowym spotkaniu Manchester City 2:1, a Eto'o pojawił się na boisku w 84. minucie.

Andreu Fontàs – Celta Vigo
Najwyższa wyjazdowa wygrana Celty w historii rozgrywek ligi hiszpańskiej. Fontàs miał przyjemność gry od pierwszej do ostatniej minuty.

Gabri – FC Lausanne-Sport
Wciąż kontuzjowany Hiszpan nie mógł pomóc swojej drużynie w przegranym 0:1 meczu z FC Luzern.

Thierry Henry – NY Red Bulls
Dobry mecz Titiego w barwach NY Red Bulls. Francuz zdobył bramkę i zaliczył asystę, a jego drużyna pokonała 5:2 Chicago Fire.

Aliaksandr Hleb – BATE Borysów
Lider tabeli przegrał na wyjeździe z Niemanem Grodno 0:1, a Hleba - z powodu kontuzji - zabrakło w meczowej osiemnastce.

Zlatan Ibrahimović – PSG
Tym razem Szwed nie znalazł drogi do bramki w zremisowanym rzutem na taśmę meczu z St. Etienne.

Jeffren – Sporting CP
Sporting przegrał na wyjeździe z Porto 1:3, a Jeffrena znów zabrakło w składzie.

Seydou Keita – Dalian Aerbin
W derbach prowincji Liaoning ekipa z Dalian pokonała 3:1 zespół Liaoning, ale Malijczyk nie brał udziału w tym spotkaniu.

Maxi López – Catania
Sycylijska drużyna zremisowała bezbramkowo z Sassuolo, a Argentyńczyk pojawił się na placu gry w 55. minucie.

Rafael Márquez - Club León
Drużyna ze środkowego Meksyku musiała radzić sobie bez Marqueza (czerwona kartka przed dwoma tygodniami) w zremisowanym 2:2 meczu z Tolucą.

Maxwell – PSG
Brazylijczyk rozegrał 90 minut w meczu z St. Etienne. Bramki nie zdobył, zaliczył za to asystę przy bramce Cavaniego i ujrzał żółtą kartkę.

Thiago Motta – PSG
Podobnie jak Maxwell, Motta w pełnym wymiarze czasowym zagrał ostatnie ligowe spotkanie PSG.

Marc Muniesa – Stoke City
21-latka zabrakło w składzie na mecz z Manchesterem United (2:3).

Ronaldinho – Atlético Mineiro
Kontuzja Ronaldinho z końca września sprawiła, że były gracz Barcelony nie mógł wziąć udziału w meczu z Botafogo.

Javier Saviola – Olympiakos Pireus
Lider tabeli pewnie pokonał ostatnią drużynę - OFI Kreta - 5:1. Saviola grał przez 90 minut.

Jonathan Soriano – Red Bull Salzburg
W meczu z Grodig grał 63 minuty, a jego zespół pewnie wygrał 3:0.

Yaya Touré – Manchester City
90 minut reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej w przegranym 1:2 meczu z Chelsea.

David Villa – Atlético Madryt
Asturyjczyk wreszcie się przebudził i zrobił to w wielkim stylu. Zdobył dwa gole, zaliczył asystę, a jego drużyna wygrała 5:0 z Betisem.

Wypożyczeni:

Gerard Deulofeu – Everton
Drużyna z Liverpoolu pokonała 2:0 Aston Villę, a wypożyczony z Barcelony piłkarz wszedł na murawę w ostatniej minucie.

Bojan Krkić – Ajax Amsterdam
Napastnik Ajaxu leczy kontuzję i nie wziął udziału w meczu Ajaxu z ostatnią drużyną w tabeli, który zakończył się sensacyjnym remisem 0:0.

Rafinha – Celta Vigo
Młodszego z braci Alcántara zabrakło w spektakularnym w wykonaniu Celty meczu w Máladze.

Imię i nazwisko Klub Mecz Grał Uwagi
Éric Abidal AS Monaco Monaco - Lyon 2:1
90'
Thiago Alcántara Bayern Monachium Bayern - Hertha 3:2
0'  Kontuzja
Martín Cáceres Juventus Turyn Juventus - Genoa 4:2
0'  Ławka rezerwowych
Dmytro Czyhrynski  Szachtar Donieck Szachtar - Zorya 4:0
0'
Poza składem
Giovani dos Santos Villarreal Villarreal - Valencia 4:1
90'
Dwie bramki
Samuel Eto’o Chelsea Londyn Chelsea - Manchester City 2:1 84'  <

Andreu Fontàs Celta Vigo Málaga - Celta 0:5
90'
Gabri FC Lausanne-Sport Lausanne - FC Luzern 0:1
Thierry Henry   NY Red Bulls NY Red Bulls - Chicago 5:2
89'  >
Bramka i asysta
Alaksandr Hleb BATE Borysów Nieman Grodno - BATE 1:0
0'
Kontuzja
Zlatan Ibrahimović PSG St. Etienne - PSG 2:2
90'
Jeffren Sporting CP Porto - Sporting 3:1
0'  Poza składem
Seydou Keita Dalian Aerbin Dalian Aerbin - Liaoning 3:1
0 Poza składem
Maxi López  Catania Catania - Sassuolo 0:0
55' <
Atlético Mineiro Botafogo - Atlético Mineiro 1:0
0' Kontuzja
Javier Saviola
Olympiakos Pireus
Olympiakos - OFI Kreta 5:1 90'

Jonathan Soriano Red Bull Salzburg Grodig - RB Salzburg 0:3 63' >

Yaya Touré Manchester City Chelsea- Manchester City 2:1 90'
David Villa   Atlético Madryt Atlético Madryt - Betis 5:0 90'  Dwie bramki i asysta
Wypożyczeni
Gerard Deulofeu Everton Aston Villa - Everton 0:2 90' <

Bojan Krkić Ajax Amsterdam Ajax - Waalwijk 0:0
0' Kontuzja
Rafinha Celta Vigo Málaga - Celta 0:5 0 Poza składem

Dos Santos i Villa solidne mecze, szkoda że Ronnie ma znowu problemy ze zdrowiem

teskno za Villa :( dobrze, ze w Atleticu mu sie powodzi :)

Villarreal - Valencia - jak oceniacie występ Guity? Przypominam iż był on jedną z opcji wymienianych na obsadę naszej bramki. Śmieszne prawda?

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że wypożyczenie Deulofeu do Evertonu było raczej kiepskim pomysłem. To nie jest początek sezonu, gdzie nowy trener poznaje zawodników i stawia raz na tego, a drugi raz na innego. Mamy listopad, a Gerard jest notorycznie pomijany lub gra ogony, jak teraz z Aston Villą. Problem Deulofeu nazywa się Mirallas i raczej nic nie wskazuje żeby cokolwiek miało się zmienić w tej kwestii. Belg jest w gazie.

Kurczę pieczone,ale Maxi Lopez to się zapowiadał na napadziora światowego formatu,a jakie gabaryty.Myślałem,że będzie drugim Caniggią,nawet fryzury mieli podobne,tak samo z Argentyny itd.No,ale dzięki za bramkę z Chelsea!

Szkoda, że Deulofeu łapie tylko końcowe minuty spotkań. Jak tak dalej pójdzie to wypożyczenie do Evertonu będzie dla niego gorszą decyzją, aniżeli miałby zostać w Barcy / Barcy B.