Dzieci do lat ośmiu będą wchodziły na stadion za darmo

Ola

24 października 2013, 10:29

FCBarcelona.cat

10 komentarzy

Klub przedstawił wczoraj rozwiązanie, które pozwoli dzieciom do lat 8 wciąż chodzić na mecze FC Barcelony za darmo. Ten projekt dotyczy najmłodszych, którzy są socios, bądź ich rodzice albo dziadkowie są socios. Przed każdym meczem będą one musiały złożyć petycję, by móc wejść na stadion.

Wyjątkiem będzie siedem meczów (te z Realem, Atlético czy spotkania Ligi Mistrzów). Na te spotkania nie będzie można uzyskać biletów dla najmłodszych. Na pozostałe, dyspozycyjność wejściówek będzie zależna od godziny meczu i ilości niesprzedanych biletów.

Bezpieczeństwo, legalność i tradycja

Jak przyznał wiceprezydent Jordi Cardoner, chodzi o „skomplikowane" rozwiązanie, które ma na celu „odwzajemnić radość dzieci", które dzięki tym nowym zasadom wciąż będą mogły cieszyć się swoimi idolami na Camp Nou.

Cardoner powiedział też, że to rozwiązanie ma również „pogodzić ochronę, legalność i tradycję klubu". Wiceprezydentowi na konferencji prasowej towarzyszyli: Susana Monje, skarbniczka, Toni Freixa, sekretarz i rzecznik prasowy zarządu oraz Josep Ramon Vidal-Abarca, dyrektor odpowiedzialny za bezpieczeństwo.

Negatywny skutek ekonomiczny

Jak przyznała skarbniczka, Susana Monje, to rozwiązanie będzie miało „negatywny skutek ekonomiczny". - Zaznaczyliśmy sobie trzy cele: żeby to było rozwiązanie skuteczne z operacyjnego punktu widzenia, żeby dało się je zastosować w krótkim okresie i żeby miało jak najmniejszy oddźwięk na ekonomię klubu. Jesteśmy zadowoleni, bo spełniliśmy wszystkie trzy założenia - przyznała, zaznaczając jednak, że operacja przyniesie straty w wysokości 1-1,5 miliona euro. Cardoner wyjaśnił, że priorytetem było znaleźć odpowiednie rozwiązanie społeczne.

Lojalność wobec socios bez karnetu

- Dotychczas osoby, które nie są socio, a które kupiły dwa bilety, miały prawo zabrać ze sobą dzieci. Teraz już tak nie będzie. W ten sposób zwiększymy przestrzenie, co będzie korzystne dla socios bez karnetów - wyjaśnił Cardoner. Wiceprezydent podkreślił też, jak ważne jest to, że „będzie można określić liczbę osób wchodzących na Camp Nou" i stwierdził, że dzieci, które będą wchodzić na stadion za darmo, będą mogły siedzieć tak, jak do tej pory.

Na dzień dzisiejszy klub ma łącznie 22 107 socios poniżej 8 roku życia. 2 000 dzieci posiada karnet na mecze Barçy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli to o czym pisałem wcześniej, przy temacie o wprowadzeniu biletów dla dzieci. Bardzo dobre posunięcie klubu - wejściówki za darmo dla dzieci - czyli status quo został zachowany, a na dodatek dziecko ma miejsce siedzące. Do tej pory przecież mogło siedzieć jedynie na kolanach rodziców.

Szmaciarz Rosell znowu wszystkich wydymał

To jest bardzo dobry pomysł, wiadomo że takie dziecko musi mieć opiekuna a ten już będzie płacił normalnie ;) Wszystko dobrze przemyśleli ;)

No a już myślałem, że ro$ell dał coś za darmo. A tu taki psikus. Ale przecież to wszystko w imię bezpieczeństwa najmłodszych. Wszak do tej pory ilość wypadków była przerażająca. Dobrze, że nasz wspaniały prezydent dba o takie szczegóły.

Ja jestem socio.

Czego nie zrozumiałeś w "Dzieci do lat ośmiu będą wchodziły na stadion za darmo" ?

Czyli podczas najważniejszych meczów, najbardziej oglądanych klub wyorał dodatkowy hajs za bilety :)
Bo nie oszukujmy się. Na Real czy Atletico oraz mecze LM (mecze pucharowe) bilety są najdroższe i przychodzi na nie najwięcej kibiców. A skoro dzieciaki będą musiały za te mecze płacić normalnie to przebitka takich 20 tys dzieci w biletach będzie o wiele większa niż strata 1,5 mln.
Liczmy np średnio 15 euro (wiadomo, że na GD czy półfinał LM bilet będzie o wiele droższy, a jakiś mecz grupowy LM może być bardzo tani), mecze (4 mecze w La Liga z Realem i Atletico + minimum 6 LM to dajmy na to 10) i te 20 tys dzieciaków, których podał Rosell to da nam to 3 mln. Doliczmy do tego wyjście z grupy LM i powiedźmy półfinał. Dobry interes na dzieciakach.