Oficjalnie: Tito odchodzi z Barcelony

Łukasz Lewtak

19 lipca 2013, 21:46

FCBarcelona.cat / Mundo Deportivo / Sport

2182 komentarze

U Tito Vilanovy nastąpił nawrót choroby, w związku z czym szkoleniowiec Barçy zdecydował się zrezygnować z pełnionej funkcji. Informacja została potwierdzona przez prezydenta na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Vilanova poddał się ostatnio kilku badaniom, które potwierdziły tę złą wiadomość. Trener przekazał decyzję o rezygnacji dyrekcji klubu dziś po południu, gdy tylko stwierdzono u niego nawrót choroby.

Podczas konferencji prasowej w Ciutat Esportiva prezydent Sandro Rosell potwierdził, że Tito nie będzie dłużej szkoleniowcem pierwszej drużyny. Nazwisko nowego trenera poznamy na początku najbliższego tygodnia. Według nieoficjalnych informacji, obowiązki pierwszego szkoleniowca ma przejąć Joan Francesc Ferrer, Rubi, którego kilka dni temu Tito Vilanova mianował na swojego asystenta.

Na konferencji byli obecni gracze pierwszej i drugiej drużyny, członkowie sztabu szkoleniowego oraz dyrekcji - Josep Maria Bartomeu, Susana Monje, Jordi Moix, Silvio Elias i Ramon Cierco. Po poniedziałkowym treningu w Ciutat Esportiva na pytania dziennikarzy odpowie Carles Puyol.

Choroba Tito

22 listopada 2011 roku FC Barcelona ogłosiła, że u Tito Vilanovy wykryto nowotwór ślinianki i konieczna jest natychmiastowa operacja. Po sześciu dniach szkoleniowiec opuścił szpital Vall d'Hebron i już po dwóch tygodniach brał udział w treningach zespołu.

Rok później, 19 grudnia 2012, nastąpił nawrót choroby. Tito Vilanova przeszedł kolejną operację w Vall d'Hebron, skąd został wypisany dwa dni potem. 6 stycznia 2013 roku szkoleniowiec pojawił się na ławce trenerskiej Barçy w derbowym straciu z Espanyolem, po czym udał się na badania do Nowego Jorku.

13 stycznia Tito poprowadził jeszcze drużynę w meczu z Málagą, po którym wyleciał na 2 miesiące do Stanów Zjednoczonych w celu odbycia specjalistycznej terapii. Powrócił 29 marca, a już 2 kwietnia ponownie poprowadził drużynę z ławki trenerskiej w meczu Ligi Mistrzów z PSG.

Poleć artykuł

Komentarze (2182)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda
« Powrót do wszystkich komentarzy