De Gea, Guaita i ter Stegen obserwowani

Eoren

12 stycznia 2013, 17:01

Mundo Deportivo

160 komentarzy

Dyrekcja sportowa Barçy nie odpoczywa. Mimo że kadra pierwszej drużyny jest kompletna, a klub dysponuje bardzo dobrymi zawodnikami na każdej pozycji, to cały czas trwa obserwacja zawodników, którzy być może pewnego dnia zostaną następcami gwiazd z Camp Nou. Dotyczy to także bramkarzy.

Priorytetem jest przedłużenie kontraktu z Víctorem Valdésem. Pinto właśnie podpisał umowę na kolejny sezon w Barcelonie, jednak klub dysponuje także listą nazwisk bramkarzy, którzy mają wszelkie umiejętności, by bronić barw blaugrana, zarówno w krótko-, średnio-, jak i długoterminowej perspektywie.

Bramkarzem, na temat którego powstało najwięcej raportów jest, bez wątpienia, David de Gea, który był już o krok od podpisania kontraktu z Barçą w czasach, gdy grał w juvenil. Atlético zażyczyło sobie jednak za niego wówczas 600 000 euro, a Blaugrana nie była w stanie zapłacić takiej sumy i zdecydowała się na Oiera Olazabala.

Mimo tych wydarzeń z 2007 roku, barcelońscy trenerzy nadal pilnie śledzili rozwój piłkarza ze stolicy Hiszpanii, zarówno w pierwszej drużynie Atlético, jak i w Manchesterze United, ponieważ ich zdaniem de Gea ma wszelkie umiejętności, by strzec bramki na Camp Nou.

Istnieją także inne opcje na tę pozycję, wśród których można wyróżnić kandydatów do podpisania kontraktu o różnym czasie trwania. Jeśli chodzi o umowę krótkoterminową, można wymienić dwa pewne nazwiska: Maartena Stekelenburga (30 lat) oraz Maunela Neuera (26 lat).

Preferowanym kandydatem jest w tym przypadku Holender, ze względu na umiejętność interweniowania z dala od bramki oraz nadawania płynności grze dzięki precyzyjnym podaniom nogami. Jego transfer do Barcelony, gdyby zaszła taka potrzeba, byłby również bardziej prawdopodobny niż w przypadku Niemca, zawodnika podstawowego składu Bayernu Monachium, drużyny, która aspiruje do zdobycia tytułu Ligi Mistrzów. Jeśli chodzi o ligę hiszpańską, w ostatnich miesiącach pod najbaczniejszą obserwacją znalazł się Vicente Guaita, broniący bramki Valencii.

Niemcy - ci najlepsi

W ostatnich latach Niemcy stały się najczęściej odwiedzanym krajem przez barcelońskich skautów. Ich zdaniem to właśnie w Bundeslidze można znaleźć najlepszych bramkarzy. Czy może raczej bramkarzy najlepiej pasujących do profilu zawodnika, jakiego poszukuje FC Barcelona. Poza Neuerem, do katalońskiej bramki najczęściej przymierzany jest Marc-Andre ter Stegen, dwudziestoletni zawodnik Borussii Moenchengladbach. Jest zwrotny, szybki, pewny w interwencjach z dala od bramki i dobry w grze nogami. Sposobem gry przypomina Ikera Casillasa.

Kolejnymi obserwowanymi są: Adler,27-latek  z Hamburga, świetny bramkarz, jednak nękany kontuzjami, oraz ostatnia największa sensacja Bundesligi, zaledwie 20-letni Bernd Leno. Ten sam Leno, który pięciokrotnie wyjmował piłkę z siatki po strzałach Leo Messiego w meczu Barça - Bayer Leverkusen w Lidze Mistrzów, w zeszłym sezonie.

Cantera - zabezpieczenie na przyszłość

Sztab trenerski klubu pracuje także nad wychowankami, mając nadzieję, że pewnego dnia, któraś z pereł La Masíi zastąpi Víctora Valdésa między słupkami katalońskiej bramki. Najbardziej obiecujące nazwiska to w tym momencie: Ondoa i Suárez.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Vicente Guaita Bardzo dobry zawodnik, sadze ze by sie sprawdził na Camp Nou :)
« Powrót do wszystkich komentarzy