Rosell: Tito wróci w ciągu 15-20 dni

Looky

28 grudnia 2012, 19:21

AS/MD

90 komentarzy

Sandro Rosell uczestniczył w serii konferencji dotyczących futbolu, które odbywają się w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Uczestniczą w nich także Diego Maradona i José Mourinho. W swoim wystąpien iu prezydent FC Barcelony pochwalił etykę pracy Barelony i powiedział, że Tito Vilanova wróci do pracy w ciągu 15-20 dni.

Tito Vilanova

- Wróci do pracy w ciągu 15-20 dni, ale na kilka dni będzie musiał stawić się w szpitalu i odpocząć. Połączy pracę z leczeniem. Ważne jest jego zdrowie. W tym momencie futbol jest na drugim miejscu.

Kontrakty

- To zawodnicy będący wśród najlepszych graczy Barçy i Hiszpanii. Są ważni dla społeczeństwa, bo są przykładem dla młodych ludzi. Chcę, aby w przyszłości nadal byli związani z klubem - mówił o przedłużeniu umów z Messim, Xavim i Puyolem.

Cantera

- 33 lata temu stworzyliśmy akademię dla młodych talentów, która ukształtowała wielu zawodników. Półtora miesiąca temu po raz pierwszy w historii zagraliśmy zespołem składającym się wyłącznie z jedenastu piłkarzy wyszkolonych w naszej canterze. To był historyczny dzień, marzenie, które stało się rzeczywistością. Było to naszym celem, który udało się zrealizować.

Wartości

- Nie tylko mówimy piłkarzom jak pracować na boisku. Naszym celem jest kształtowanie ludzi: ważną rzeczą jest to, że są edukowani. Barcelona uczy kultury i oczywiście ambicji. Sądzimy, że są to osobne wartości. Nie chodzi tylko o to, by wygrać, trzeba także wiedzieć, jak to robić. Ale jeśli któryś z trenujących u nas chłopców nie ma dobrych wyników w szkole, to nie gra. Ważne, aby uświadomić sobie, że piłka nożna nie jest w życiu wszystkim. Musisz potrafić "poruszać się" w życiu. Później, przy podpisywaniu kontraktu, jest możliwość dobrowolnego przekazania 1% swoich zarobków na cele charytatywne. Oczywiście dotyczy to także trenera.

Zaangażowanie

- Kupiliśmy dwóch graczy, jak Cesc i Mascherano, którzy mają niższe wynagrodzenia niż te, które otrzymywali w swoich poprzednich klubach, i którzy dopłacili do swoich transferów. Chcieli grać z nami. To jest coś pięknego.

Polityka

- Trzeba trzymać się z dala od polityki. Oczywiście, każdy może mieć własne zdanie, ale nie można mówić komuś, co należy robić, a czego nie.

Jedność

- Wiemy jak nasi zawodnicy zachowują się na boisku. Mogę powiedzieć, że poza nim niektórzy mają własne fundacje, które finansują z własnych kieszeni. Messi, na przykład, pomaga wielu ludziom w Argentynie. Większość z moich zawodników nie ma żadnego problemu, gdy ktoś prosi ich o pomocną dłoń, zwłaszcza dzieci, na przykład w szpitalu. 4 stycznia wszyscy nasi pracownicy dostarczą prezenty do szpitala. Udamy się tam z Messim, Iniestą, Xavim... Rok temu spotkałem człowieka, który powiedział mi, że po wizycie naszych piłkarzy, jego wyniki były lepsze... To coś niesamowitego, ale tak było naprawdę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Optymistyczna wiadomość.Wracaj do zdrowia Tito:)
« Powrót do wszystkich komentarzy