Messi, Piqué i Cesc nie strzelali razem od dziesięciu lat

Ola

3 grudnia 2012, 14:09

Mundo Deportivo

24 komentarze

Cesc Fàbregas wrócił do Barcelony latem 2011 roku i ponownie spotkał się z Messim i Piqué, z którymi grał w młodzieżowych drużynach Barçy. Rok później Tito Vilanova przejął stery po Pepie Guardioli i po raz kolejny został trenerem Cesca. Wcześniej prowadził go w drużynie Cadete B w rundzie wiosennej sezonu 2001/02.

W sobotę, przeciwko Athletikowi, tych trzech zawodników powtórzyło wyczyn, który w przeszłości był dla nich czymś normalnym: Piqué, Messi i Cesc po raz kolejny strzelali bramki w jednym meczu, bawiąc się przy tym tak, jakby wciąż byli chłopcami ze szkółki Barçy.

W sezonie 2011/2012 „otarli się" o to

W zeszłym sezonie nie zdobywali bramek w jednym meczu, chociaż nie brakowało ku temu okazji. Messi i Cesc strzelali razem w ośmiu meczach, Messi i Piqué w dwóch, a Gerardowi i Cescowi nie udało się tego dokonać ani razu w tym samym spotkaniu. Uniemożliwiły to kontuzje obrońcy oraz brak skuteczności pomocnika w ostatnich miesiącach.

W obecnym sezonie Messi i Cesc zdobywali wspólnie bramki przeciwko Rayo (0:5), Levante (0:4) i Athletikowi (5:1). Podczas tego ostatniego spotkania na listę strzelców wpisał się też Piqué, dołączając do swoich kolegów ze szkółki. W dodatku, miało to miejsce na stadionie Camp Nou. Kolejne spełnione marzenie.

Los rocznika ‘87

Tito Vilanova objął zespół Cadete B w styczniu 2002 roku, zastępując Alberta Benaigesa. Tam zaczął pracować ze słynnym „pokoleniem ‘87" - zawodnikami o takiej jakości, jak trzej bohaterowie tego tekstu. W tamtej drużynie grali także piłkarze, którzy kontynuują swoje kariery w innych miejscach, m.in. Marc Valiente (Valladolid), Víctor Vázquez (Brujas), Toni Calvo (Anorthosis), Sito Riera (Chornomorets Odesa), Franck Songo'o (Portland Timbers), Marc Pedraza (Hospitalet), Julio de Dios (Alcoyano), Pau Torres (Lleida), Dani Planchería (Rubí), Juanjo Clausí (CF Talavera de la Reina), Ramon Masó (Manlleu), Eloy Robles (Horadada), Pitu Plazuelo (Martínenc), Roger Giribet (Balaguer), Josué Fernández (Rubí) czy Oriol Palencia, Rafa Blázquez i Roger Franch.

W sezonie 2002/03 Gerard, Leo i Cesc trafili do zespołu Cadete A, prowadzonego przez Álexa Garcíę, który dziś jest skautem pierwszej drużyny. Wygrywali wszystko. Messi strzelił ponad 40 bramek, Fàbregas niewiele mniej, nawet Piqué zdobywał gole jako obrońca. Trio rozpadło się wraz z odejściem Cesca do Arsenalu, latem 2003 roku. Tito Vilanova został w Cadete B, pracując z kolejnym utalentowanym pokoleniem, na czele z Markiem Crosasem (Santos Laguna), Carlesem Coto (Dynamo Tbilisi) i José Manuelem Ruedą (Xerez).

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

hehe, ale małe smyki :D

D10S - hehe mogłabyś na tej stronie jakiś kącik tego typu prowadzić. I nie mówie tego niepoważnie. Może włodarze tej strony znaleźliby miejsce dla takich smaczków :D (nie mówię o jakiś plotkach pudelkowych, ale typu kto tam z kim trzyma po godzinach etc)

Uśmiechy Pique i Ceca nic sie nie zmieniły :D mina Leo tak samo :D

konto usunięte

hehe, nie pomyślałem o tym, ale faktycznie cała trójka amigos strzeliła

Hehe dobre zdjęcia

@Barcelona

D1OS
Skąd masz te zdjęcia? gdzie mogę znaleźć więcej? :)

Oni wyglądają teraz prawie tak samo jak kiedyś :D

Nie zmienili się w ogóle:)

Ja też dodam coś z innej beczki....
Kwestia, czy dziewczyna Pedro jest w ciąży, wydaje mi się być oczywista.
[Zobacz link: http://25.media.tumblr.com/tumblr_mefctfxNZU1qfyisjo3_500.png]
[Zobacz link: http://25.media.tumblr.com/tumblr_mefctfxNZU1qfyisjo2_250.png]
Zdjęcia pochodzą z czwartku bądź piątku, kiedy kilku zawodników Barcy wybrało się na koncert (Alba, Dani, Masche, Pedro itp.)

+ Leo wczoraj był z dziewczyną i prawdopodobnie synkiem na obiedzie u Pinto (pewna nie jestem, powołałam się na niektóre źródła)
[Zobacz link: http://25.media.tumblr.com/tumblr_megj4u7Sbc1rsazayo1_500.jpg]
[Zobacz link: http://24.media.tumblr.com/tumblr_megj4u7Sbc1rsazayo2_250.jpg]
[Zobacz link: http://24.media.tumblr.com/tumblr_megj4u7Sbc1rsazayo4_250.jpg]
Na tym zdjęciu widzimy Pinto:
[Zobacz link: http://25.media.tumblr.com/tumblr_megj4u7Sbc1rsazayo5_250.jpg]

To były takie informacje typu: plotki i ploteczki :D

florek81
o co ci chodzi ?

Na zdjęciu jakie słodziaki ;D

Śmieszne .Co jeszcze se napiszecie???

Tak z innej beczki to Villa ma dziś urodziny :)

Jaki Messii lolololo xdxdxd

Pique trochę taki Alvaro :)

Ja bym nie chciał żeby moje zdjęcie z młodości pokazywali publicznie :D ,ale cóż takie jest właśnie życie gwiazd :)

I życzę im aby wyczyny z meczu z Bilbao powtórzyli razem jeszcze nieraz.

Krótka ale jak piękna historia trójki przyjaciół którzy się bardzo przyjaźnili a ich drogi musiały się rozejść a co za tym idzie ich przyjaźń została wystawiona na próbę czasu która jak sami widzimy przetrwali z nawiązką.Piękna sprawa!

filip42427

Mógłbyś se oszczędzić tego typu komentarzy ciekawe jak ty wyglądasz na zdjęciu z dzieciństwa, a może ty jesteś dzieckiem bo twój komentarz brzmi bardzo dziecinnie.

filip42427
może pochwalisz się swoim zdjęciem :D i powiem czy na pewno nie wyglądasz na nim jak cwel :) ??

Rocznik '87 to także mój rok urodzenia. Ale ja już swojej kariery nie kontynuuje ;) Ewentualnie z pilotem ręce i piwem w drugiej..

Boże już ze szkoły wrócili - .-

Zdjecie Messiego moim zdaniem niezwykle nieudane.
Wyglada jak cwel.

Pique jaki wariacik :D

i gites :D

a tak na serio to dobrze bo nie strzla goli tylko Leo ale i inni gracze, nawet obroncy :D