Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Najbardziej prywatne zdjęcia Barçy

 27 listopada 2012, 22:40

 PITER, Wiktor

Źródło: Sport

 44 komentarze

Już w najbliższy czwartek zostanie wydana książka pod tytułem "Barça. Dumni z naszych barw ", która opowiada o sezonie 2011/2012 i początkach obecnego. Jest to głównie album ukazujący wszystkie wydarzenia z życia zespołu. Wszystko oczywiście mamy poukładane chronologicznie.

Pozycja zawiera zdjęcia autorstwa Miguela Ruiza, oficjalnego fotografa drużyny z Camp Nou, a także teksty dziennikarza Catalunya Radio, Ricarda Torquemady. Ma w sumie 204 strony i została wydana w języku katalońskim, hiszpańskim, a także angielskim. Ostatnia z nich zawiera oficjalne zakończenie napisane wspólnie przez FC Barcelonę i grono wydawnicze.

Nie ulega wątpliwości, że publikacja ta jest bardzo atrakcyjna, ponieważ koncentruje się na sezonie, po którym z drużyną Dumy Katalonii pożegnał się Pep Guardiola po czterech latach niezwykłych sukcesów.

Obejmuje również początki na ławce trenerskiej Tito Vilanovy, gwaranta ciągłości Azulgrany i modelu sportowego, a także społecznego. Ponownie zabiera nas w tą wizualną podróż wraz z wyjątkowymi i ekscytującymi graczami oraz sztabem szkoleniowym pierwszego zespołu.

Sezon 2011/12. Zespół zdobywa cztery tytuły. W książce możemy znaleźć dokładne omówienia potyczek z Realem Madryt (Superpuchar Hiszpanii), Porto (Superpuchar Europy), Santosem (Mundialito) oraz Athletikiem Bilbao (Copa del Rey). Ten wygrany na Vicente Calderón był ostatnim zdobytym przez Pepa Guardiolę.

Graczy możemy poznać także od tej ludzkiej strony. Na przykład Leo Messiego, który wygrał trzecią Złotą Piłkę w karierze, a także pobił rekord Cesara Rodrígueza w liczbie bramek w oficjalnych meczach FC Barcelony. Pozycja odnosi się również do nowych nabytków - Alexa Songa i Jordiego Alby, zmiany warty (Tito za Guardiolę), i wielu innych spraw. Jest też specjalny rozdział poświęcony czteroletniej pracy szkoleniowca z Santpedor na ławce trenerskiej Blaugrany.

Książka "Barça. Orgullosos de nuestros colores" zawiera też najsmutniejsze zdjęcia zawodników Barçy w szatni po odpadnięciu z Chelsea w poprzednim sezonie Ligi Mistrzów.

Odpadnięcie z Ligi Mistrzów na rzecz Chelsea prowadzonej przez Di Matteo było prawdziwym ciosem dla szatni Barçy. Messi, Iniesta i Cesc to tylko niektórzy właściciele przygnębionych twarzy uwiecznionych na fotografiach po odpadnięciu z Ligi Mistrzów, gdy cżłonkowie sztabu szkoleniowego i dyrektorzy próbowali podnieść ich na duchu.

Udostępnij:

 WIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=ouDT9-RwkD4

Komentarze (44)

Gorące tematy