Cruyff: Najlepszy piłkarz świata nie istnieje

IceMan

29 lutego 2012, 20:17

Sport

9 komentarzy

Były piłkarz i trener FC Barcelomy, Johan Cruyff został nowym doradcą ds. sportowych w Chivas Guadalajara. Legenda holenderskiego futbolu związał się z meksykańskim klubem trzyletnim kontraktem. W dniu dzisiejszym wziął udział w konferencji prasowej, gdzie jednym z głównych tematów była Duma Katalonii.

"Pod koniec lat 60-tych holenderski futbol miał wielką jakość, ale brakowało nam specjalistów. Byli wielcy piłkarze, utalentowana młodzież, cieszyliśmy sie grą nie patrząc na wyniki. Mentalność zwycięzców ma ogromny wpływ na wynik. Obecnie żaden klub nie gra takiego futbolu, jaki prezentuje Barcelona. Oni ciągle mają piłkę, ustalają tempo gry, decydują, jak grać. Na boisku jest tylko jedna piłka, gdy Barcelona ją posiada, ma wszystko", mówi.

"Najlepszy piłkarz świata tak naprawdę nie istnieje ze względu na różnorodność pozycji. Są piłkarze spektakularni, tak jak Messi, ale gdy widzisz takiego piłkarza jak Xavi, który rozdaje piłki, kontroluje tempo meczu i decyduje o grze zespołu... To świetny piłkarz, ale róźni się od Messiego. Każda pozycja jest inna, zawodnik z pola całkowicie różni się od bramkarza, trzeba o tym pamiętać. Właśnie dlatego nie można porównać poszczególnych zawodników. Ciężko powiedzieć, kto jest najlepszy. Jeśli sam miałbym wybierać... najbardziej spektakularny? Messi. Najlepszy? Xavi", zakończył.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Właśnie, ciesze się, że moje poglądy podzielają tak wspaniałe osobistości. Tez tak uważam, ale jedno "ale". Według mnie nawet na poszczególnych pozycjach nie można określić najlepszego, a nawet na dokładniejszych pozycjach typu Defensywny pomocnik itp. każdy piłkarz ma określone zadanie w drużynie i gra to co ma grać. P. Cruyff świetnie wypowiedział się: "Jeśli sam miałbym wybierać... najbardziej spektakularny? Messi. Najlepszy? Xavi". Trafił w dziesiątkę, bo nikt nie pomyślał, by zawodników oceniać inaczej niż "najlepszy".

fighterFCB

Nic dodać, nic ująć, świeyny komentarz. Piłka nożna to nie jest gra indywidualna, tylko zespołowa. Mamy świetnego Valdesa na bramce, Puyola, który trzyma w ryzach obronę i cały zespół, Busiego, Xaviego i Inieste- najlepsze trio pomocników na świecie, no i spektakularnego Messiego jak powiedział pan Cruyff. Do tego reszta zawodników i oczywiście Pep. To wszystko razem tworzy Wielką Barcelone. Jakby zabrakło choćby jednego zawodnika, gra Blaugrany nie wyglądałaby tak jak teraz wygląda- oni wszyscy się wzajemnie uzupełniają.

Dobrze mówi :)

Kolektyw. Dla mnie najlepszy piłkarz i w Madrycie może być. Ale tytuł najlepszej drużyny ma zostać w Barcelonie. Nie, nie w Espanyolu.

Śmiem stwierdzić, że Messi dzięki swojej odwadze przy podawaniu potrafi odnotować o wiele lepsze kluczowe podania, co nie znaczy że byłby lepszy na środku pola, niż Xavi, gdyż tylko on umie tak dobrze kontrolować tempo gry. Xavi nie może ryzykować, dlatego też Messi może takie podania odnotowywać.
konto usunięte

fighterFCB
"Każdy ma swoją role w zespole."

Dokładnie. To jest zespół, jeden wielki zgrany klub, jedna wielka rodzina. To nie są jedności, każdy dorzuca coś od siebie, każdy ma swoje zadanie - to własnie składa się na potęgę Barcelony. VeB.

Leo już rozdaje piłki, jego asysty coś wspaniałego. Wiadomo, że Messi rozdawałby więcej piłek grając w pomocy, ale tylu bramek by nie strzelał. Podobnie Xavi...Gdyby to by. Cieszmy się że na takich pozycjach mamy tak wspaniałych piłkarzy. Każdy ma swoją rolę w zespole

Gdyby połączyć spektakularność Messiego i jakość rozdzielania piłek, decydowania o tempie gry Xaviego wyszedłby nie kto inny jak Iniesta :)

Sprawa doswiadczenia. Mysle ze Messi za pare lat tez bedzie tak pilki rozdawal, bylby Tottim Barcelony
VAMOS