Rok Cuenki

Looky

28 grudnia 2011, 17:30

FCBarcelona.cat

39 komentarzy

Rok 2011 Isaac Cuenca zakończył będąc graczem pierwszej drużyny Barcelony. Uczynił ogromny postęp, zwłaszcza że jeszcze na początku tego roku był piłkarzem Sabadell.

Obecny sezon Cuenca rozpoczął w Barcelonie B, mając na celu umocnienie swojej pozycji po powrocie z wypożyczenia do Sabadell. Z pewnością nie wyobrażał sobie, że sześć miesięcy później będzie miał na koncie tyle występów w pierwszym zespole. Zadebiutował w Lidze Mistrzów, wybiegając na boisko w meczu z Viktorią Pilzno. Zagrał również w Primera Division i Pucharze Króla i zdobył cztery bramki.

Debiut w drużynie Guardioli był dla niego z pewnością wielkim wydarzeniem, ale najważniejsze jest zaufanie, jakim obdarzył go trener. Grał głównie na prawym skrzydle, gdzie potrafił nieszablonowo rozegrać akcję, a do tego jego dośrodkowania siały spustoszenie w szeregach obronnych rywala.

W pierwszym zespole Barcy zagrał w dziewięciu spotkaniach i spędził na boisku 651 minut. Strzelił 4 gole i zanotował aż 7 asyst. Średnia naprawdę imponująca. Jego pewność siebie rośnie tak mocno, że na treningach z pierwszą drużyną, pozwala sobie prezentować prawdziwą wirtuozerię. Pojawił się niemal znikąd, a teraz pod nieobecność Villi stanie się ważnym elementem układanki Guardioli.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

koli253 - Afellay nie ma nawet 50% takiej techniki jak Cuenca.
« Powrót do wszystkich komentarzy