Bilardo: Messi jednym z najlepszych w historii

Looky

28 grudnia 2011, 10:37

Sport

11 komentarzy

Carlos Bilardo uważa Leo Messiego za "niezwykłego człowieka i superzawodnika". W wywiadzie dla France Football przyznał, że Argentyńczyk jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii futbolu.

- Gra dobrze, strzela bramki, nigdy się nie skarży, gdy zostaje kopnięty, zawsze punktualnie stawia się na trening, pracuje bez zarzutu, daje autografy, nigdy się nie obraża - powiedział Bilardo. Jego zdaniem trudno porównywać zawodników z różnych epok, bowiem w futbolu zmiany zachodzą bardzo szybko, ale Argentyńczyk jest dla niego bez wątpienia jednym z najlepszych graczy w historii "za wszystko, co zdobył z Barceloną".

Zapytany o to dlaczego reprezentacja Albicelestes nie zaszła daleko w ostatnich Mistrzostwach Świata, Bilardo odpowiedział, że problemem jest nieustanny wyjazd najlepszych graczy do Europy. - Za moich czasów nikt nie chciał grać w Europie, zawodnicy zarabiali więcej w Argentynie, niż w Realu Madryt pod koniec lat 60. i na początku 70. Teraz jest inaczej, wszędzie płacą lepiej niż w Argentynie i nasi piłkarze wyjeżdżają. W takich warunkach ciężko jest budować zespół.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A ma dopiero 24 lata, więc na pewno jeszcze wiele zawojuje w historii piłki nożnej :)
« Powrót do wszystkich komentarzy