Martí Riverola 22. debiutantem w ekipie Guardioli

Makaj

7 grudnia 2011, 00:34

Sport

7 komentarzy

Martí Riverola, urodzony 26 stycznia 1991 roku, to 22. zawodnik, któremu Pep Guardiola pozwala na debiut w pierwszej drużynie.

Pomocnik FC Barcelony pojawił się na boisku w 79. minucie, zmieniając Sergiego Roberto, autora pierwszej bramki.

Mecz z białoruską ekipą był wspaniałą okazją do gry dla graczy cantery. We wczorajszym spotkaniu wzięło udział aż 12 zawodników wyszkolonych w szkółce Barcelony. Riverola na co dzień trenuje w Barcelonie B, natomiast w zeszłym sezonie był wypożyczony do Vitesse Arnhem, gdzie trenerem jest Albert Chapi Ferrer.

Riverola to 22. gracz, który zadebiutował w pierwszej drużynie za kadencji Pepa Guardioli. Wcześniej uczynili to Busquets, Thiago, Xavi Torres, Muniesa, Botía i Abraham (sezon 2008/2009), Fontàs, Dos Santos, Soriano, Gai Assulin i Bartra (2009/2010), Oriol Romeu, Sergi Gómez, Miño, Nolito, Montoya i Sergi Roberto (2010/2011) Cuenca, Deulofeu, Rafinha i Tello (2011-2012).

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wow, zostałem zminusowany za to, że napisałem to co każdy obiektywny kibic powinien zauważyć. Super...

przyglądajcie się uważnie
za 4-5 lat to będzie nasz pierwszy skład
będzie się działo ;D

Pep stawia na wychowanków a nie tak jak mou, KASA, KASA I KASA o.O
Viva Pep!! >.

Pewnie nie jeden skaut przyjechał wczoraj oglądać nasze perły, wiadomo nie wszyscy z nich wejdą do 1 drużyny ale to nie znaczy że nie można na nich zarobić uczciwych pieniędzy.

Tego zawodnika na boisku po prostu nie widać. Oglądalem cały presezon i wczorajszy mecz i nie umiem opisać jego gry. Z niego pożytku raczej nie będzie.

Świetny występ młodych (pewnie przyszłych triumfatorów) Barcy ;)
Forca Barca!

No i młodzi się wczoraj super pokazali, dziękujemy :)