FK Krasnodar sprowadzi Hleba?

Rozwad

26 lutego 2011, 11:17

Brak komentarzy
Rosyjski klub FK Krasnodar jest zainteresowany sprowadzeniem Aleksandra Hleba, za którego jest w stanie zapłacić nawet 10 mln euro. To może być kluczowa operacja w kontekście powrotu Ceska Fábregasa do Barcelony.

Aleksander Hleb jest związany z katalońskim klubem umową do czerwca 2012 roku. Nadchodzące lato to będzie ostatnia szansa na zarobienie na Białorusinie pieniędzy. Sprzedaż jest praktycznie pewna, ponieważ zawodnik nie znajduje uznania w oczach Pepa Guardioli. W ostatnim sezonie Hleb przebywał na wypożyczeniu w Vfb Stuttgart, w tym roku został wypożyczony do Birmingham.

FK Krasnodar dopiero w 2008 roku otrzymał status profesjonalnego klubu. W ubiegłym sezonie zajął piąte miejsce w Piervi Division (druga liga), jednak wraz z wycofaniem się z rozgrywek Saturna, klub z Krasnodaru zajął jego miejsce. Będące wyżej w tabeli drugiej ligi FC Niżnyj Nowgorod (3 miejsce) i KAMAZ Nabierieżnyje Czełny (4) nie chciały, bądź nie spełniały wymogów licencyjnych, by zagrać w rosyjskiej ekstraklasie.

W związku z niespodziewanym awansem właściciel FK Krasnodar ma zamiar przeznaczyć 45 mln euro na transfery, by jego klub z powodzeniem grał w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jednym z piłkarzy, którego chcą sprowadzić jest Aleksander Hleb. Rosjanie są w stanie zapłacić za niego 10 mln euro, jednak spekuluje się, że będą starali się zbić cenę o dwa lub trzy miliony.

Gdyby FK Krasnodar zdecydował się sprowadzić Hleba, Barcelona zyskałaby kolejne pieniądze na transfery. Paradoksalnie niechciany w klubie Białorusin może być kluczowym elementem 'operacji Fábregas', która jest wciąż aktualna w otoczeniu Barçy.

[źródło: Sport]

Poleć artykuł