Messi ukarany za życzenia dla matki

Kuba

25 stycznia 2011, 21:00

Brak komentarzy
Argentyńczyk reprezentujący barwy FC Barcelona, Lionel Messi został ukarany grzywną w wysokości dwóch tysięcy euro i ostrzeżeniem przez Komisję Rozgrywek Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej. W meczu z Racingiem Santander napastnik Barçy, po strzelonej bramce uniósł koszulkę, aby zaprezentować życzenia dla swojej matki, obchodzącej w dzień spotkania urodziny.

Lionel Messi po golu na 2:0 w spotkaniu z Racingiem Santander, który padł w trzydziestej trzeciej minucie uniósł koszulkę, pod którą znajdywała się kolejna, na której wypisane były życzenia skierowane do matki piłkarza ("Feliz cumple Mami" ("Wszystkie najlepszego Mamo") - w podobny sposób całą sytuację przedstawił sędzia w meczowym raporcie.

We wtorek Komisja Rozgrywek zdecydowała się ukarać Messiego grzywną i ostrzeżeniem argumentując to wszystko artykułem 91.1. Artykuł ten mówi: "Gracz, który po strzeleniu bramki, bądź po innej sytuacji wynikającej z meczu, podniósł koszulkę i pokazywał wszelkiego rodzaju reklamy, slogany, podpisy, skróty, logo, zdjęcia, bądź jakąkolwiek inną treść podlega karze grzywny w wysokości od 2000 do 3000 euro i upomnieniu".

[źródło: Sport]

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.