Dokonania Cultural w tym sezonie

SZUMI

28 października 2009, 19:42

3 komentarze
Cultural Leonesa dotarło do meczu z Barceloną w Pucharze Króla poprzez trzy rundy eliminacyjne, gdzie dwukrotnie wygrali w rzutach karnych. W lidze z kolei znajdują się w strefie spadkowej, choć wciąż pozostają niepokonani na własnym stadionie.

Zespół z Leon gra w Segunda B (odpowiedni trzeciej ligi) od sezonu 1995/96, więc pojedynek z Barcelona będzie dla nich wspaniałym oderwaniem od ponurej, trzecioligowej codzienności.

Strefa spadkowa pomimo bramek Jito

Drużyna pod okiem trenera Josu Uribe nie prezentuje się w tym sezonie najlepiej i okupuje obecnie 17. pozycję w ligowej tabeli. Dotychczas zespół wygrał jedynie dwa spotkania: z Guijuelo (1-0) oraz z Compostella (0-1) i zdobył 9 bramek w 10 spotkaniach, a wszystkie z nich były dziełem jednego zawodnika - Jito.

Niepokonani u siebie

Promykiem nadziei kibiców Cultural Leonesa jest fakt, iż drużyna pozostaje niepokonana na swoim stadionie. Jednak i to dokonanie nabiera skazy, jeśli zauważy się, że na pięć spotkań drużyna wywalczyła tylko jedno zwycięstwo, a aż cztery razy zremisowała.

Więcej szczęścia w Copa del Rey

O wiele więcej szczęścia sprzyja Kastylijczykom w krajowym pucharze, gdzie w pierwszej rundzie eliminacyjnej wygrali z zespołem Lemona w rzutach karnych (2:2 w regulaminowym czasie gry), następnie rozbili kolejnego przeciwnika - zespół Estepona - 4:0, aby w ostatniej rundzie przed spotkaniem z Dumą Katalonii ponownie w rzutach karnych rozprawić się z ekipą Ontinyent po bezbramkowym remisie w trakcie 90 minut.

Wyniki Cultural Leonesa w Segunda B:

Tydzień 1. C. Leonesa- Pontevedra (1-1)
Tydzień 2. Izarra-C. Leonesa (1-0)
Tydzień 3. C. Leonesa-Lemona (0-0)
Tydzień 4. Alabès-C. Leonesa (3-0)
Tydzień 5. Osasuna B-C. Leonesa (4-2)
Tydzień 6. C. Leonesa-Guijuelo (1-0)
Tydzień 7. Zamora-C. Leonesa (3-2)
Tydzień 8. C. Leonesa-Racing Ferrol (1-1)
Tydzień 9. Compostela-C. Leonesa (0-1)
Tydzień 10. C. Leonesa-Lugo (1-1)

[źródło: FCBarcelona.com]

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wichhiarek dla Armini tez większość strzelił

Ten Jito to ostatnia nadzieja Cultural na osiągniecie czegos w ty msezonie. CIekaw jestem jak dzis sobie poradzi.

W sumie to się rzadko zdarza, żeby drużyna zajmująca 17. miejsce w tabeli miała tak dobrego snajpera, strzelił wszystkie bramki dla zespołu co na pewno imponuje. Jito jak narazie to pewnie ma najwięcej bramek w Segunda B :P