Messi: W reprezentacji Argentyny grają tylko kochający ten kraj

Conrado

30 grudnia 2008, 12:47

2 komentarze
Lionel Messi zapewnił, że żaden Argentyńczyk nie gra w reprezentacji swojego kraju z obowiązku, wszyscy robią to po prostu dlatego, że "kochają występować w tej koszulce". "Nie muszę nikomu nic udowadniać, powiem tylko, że żaden z piłkarzy nie przyjeżdża na zgrupowania, aby imprezować", powiedział Messi w wywiadzie dla argentyńskiej telewizji TyC Sports.

"Każdy piłkarz kocha koszulkę reprezentacji Argentyny, wszyscy chcą być jak najlepsi. Wszyscy kochają reprezentację, kochają ten kraj. Wiemy co oznacza ta koszulka. Nikt nie występuje w niej z obowiązku", mówił.

Lionel odpowiedział w ten sposób na słowa byłego trenera reprezentacji Argentyny Alfio Basile, który stwierdził, że kadra "straciła swój czar", a zawodnicy przyjeżdżają na zgrupowania przed meczami eliminacji do Mundialu tylko po to, aby imprezować.

Prezydent Argentyńskiej Federacji Piłkarskiej (AFA), Julio Grondona, odparł te zarzuty mówiąc, że "nic nie straciło czaru", oraz że "problem jest w tych, którzy kierują drużyną - a nie z tymi, którzy są kierowani". Selekcjoner Diego Maradona nie próbował kłócić się ze słowami swojego przełożonego, powiedział tylko, że jego piłkarze "kochają biało-niebieskie barwy reprezentacji i występują w nich z dumą".

"To coś pięknego, przebywać z Maradoną"

W wypowiedzi dla TyC Sports, Messi stwierdził, że nie rozmawiał jeszcze z trenerem na temat jego koncepcji gry reprezentacji oraz swojej roli. Dodał, że chciałby wystąpić w towarzyskim spotkaniu Argentyny z Francją, które odbędzie się w lutym, jednak wszystko zależy od porozumienia AFA z Barceloną.

"Rozmawiałem z Josepem Guardiolą, on mnie rozumie. Jeśli mi się nie uda, na pewno poda mi pomocną dłoń i mnie wesprze. Wiedziałem, że mnie zrozumie, ponieważ on też był kiedyś piłkarzem, a poza tym jest bardzo wyrozumiałą osobą".

Messi zapewnił, że jest bardzo zadowolony z faktu, że reprezentacją Argentyny kieruje Diego Maradona. Według Leo, jest to "dodatkowa motywacja" dla zawodników, że przed wznowieniem eliminacji do Mundialu stanowisko trenera objął "El Diego". "To coś pięknego, że możemy współpracować z Maradoną w reprezentacji, po tym wszystkim, co zrobił dla naszego kraju", stwierdził.

[źródło: Marca]

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

noo brawo messi :)

Mam nadzieje ze Maradona odniesie sukces z Reprezentacja Argentyny.