Iniesta dostał 'zielone światło'

Choder

30 grudnia 2008, 11:47

8 komentarzy
Po ośmiu tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją, Andrés Iniesta dostał od klubowych lekarzy "zielone światło" i może powrócić do treningów.

Być może to trochę spóźniony prezent, ale w poniedziałek Andrés Iniesta otrzymał najlepszy świąteczny podarunek, o jakim tylko mógł marzyć. Okazuje się bowiem, że lekarze Barcelony stwierdzili, że wychowanek może wznowić treningi i powrócić do gry. Pomocnik trenował normalnie razem z partnerami z zespołu, w dniu w którym piłkarze Guardioli powrócili po przerwie świątecznej.

Osiem tygodni

Podczas spotkania Ligi Mistrzów z zespołem FC Basel, Andrés Iniesta nabawił się poważnej kontuzji mięśnia uda. Miało to miejsce 4 listopada. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że zawodnik będzie zmuszony pauzować przez osiem tygodni.

Bez pośpiechu

W trakcie rekonwalescencji, Iniesta powiedział, że nie spieszy się z powrotem na boisko, ponieważ mogłoby to doprowadzić do kolejnej kontuzji. W rezultacie proces leczenia zawodnika postępował krok po kroku.

Powrót na boisko po dwudziestu dniach

Pierwsza faza rekonwalescencji pomocnika Barcelony była wyłącznie skupiona na kuracji. Następnie po dwudziestu dniach od momentu, w którym nabawił się kontuzji, Andres Iniesta powrócił na boisko i rozpoczął drugą fazę rekonwalescencji.

W końcu z zespołem

W trakcie całego procesu terapii, 9 grudnia okazał się być najszczęśliwszym dniem dla samego zainteresowanego, jako że otrzymał on pozwolenie na powrót do treningów z kolegami z drużyny. To zdarzenie wywołało poruszenie w pozostałych zawodnikach, którzy zgotowali Inieście aplauz. Od tego momentu piłkarz uczestniczył w treningach, aż do wczoraj, kiedy to proces jego rekonwalescencji został zakończony.

Poważne straty, a mimo to zespół dał sobie radę

W trakcie ośmiu tygodni, które Iniesta spędził poza boiskiem, zespół rozegrał dziesięć spotkań. Absencja takiego piłkarza była poważną stratą, nie przeszkodziło to jednak drużynie zakończyć roku na fotelu lidera rozgrywek, a jednocześnie zakwalifikować się do następnej fazy Ligi Mistrzów, jak i Copa del Rey.

[źródło: FCBarcelona.cat]

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nareszcie!!!Visca Iniesta!!!

i dobrze ze wrócił pomoze druzynie :)

dawidveb

dzieki na info

Podobno ma wrocic na poczatku lutego.

W odpowiednim momencie do nas wraca.Bo taki uniwersalny gracz to skarb.
konto usunięte

Najlepsze wzmocnienie w zimowym oknie transferowym;]

A propo Milito, wie ktoś kiedy wraca do gry?

Swietna wiadomosc.Andres pewnie za stapi Messiego w meczu z Mallorca.Teraz czekamy jeszcze na Milito i bedzie komplecik:D