Szewczenko jedną z opcji

Looky

30 czerwca 2008, 11:21

Brak komentarzy
Czy w związku z tym, iż negocjacje w sprawie sprowadzenia Adebayora nie posuwają się naprzód, Barça skieruje swe kroki w stronę innego napastnika? "Mundo Deportivo" pisze, iż uzupełnieniem ataku Pepa Guardioli mógłby stać się Andrij Szewczenko, bowiem ostatnie bezpośrednie negocjacje Laporty i Ingli z Wengerem, nie przyniosły konsensusu w sprawie Togijczyka. Innymi graczami, których zakup bierze pod uwagę Barcelona są Rodrigo Palacio, Bafetembi Gomis i Andriej Arszawin.

Szewczenko nie czuje się w Londynie szczęśliwy i działania mające na celu zakontraktowanie jego osoby wcześniej podjął już Milan. Berlusconi srodze się jednak rozczarował, kiedy Abramowicz zażądał za Ukraińca kwoty 51 mln euro.

Teraz dla 32-letniego napastnika jedną z opcji wydaje się być Barca, klub który ekscytuje go ze względu na swój styl gry. Sama hiszpańska piłka jest dla zawodnika bardzo atrakcyjna, dlatego Barcelonie pozostają w tej chwili dwie opcje: wypożyczenie gracza lub definitywny transfer, ale po odpowiedniej cenie.

W Chelsea Ukrainiec kariery nie zrobił, bowiem sprowadzony został bardziej według widzimisię Abramowicza niż potrzeb Mourinho. Także u następcy Portugalczyka, Avrama Granta często nie wybiegał na boisko i wiadomo już, że nie będzie na niego stawiał również Scolari. Szewczenko mimo 32 lat wciąż jednak reprezentuje wysoki poziom, jest w dobrej kondycji fizycznej pamiętając jeszcze czasy wspólnej pracy ze swoim mentorem z Dynama Kijów, Walerym Łobanowskim.

Interesy napastnika "The Blues" reprezentuje była modelka Kristin Pazik, która zastąpiła byłego agenta piłkarza, Oscara Damianiego. Szewczenkę z Barceloną mógłby połączyć natomiast Dimitri Sellyuk, agent Yaya Toure.

Przy okazji wczorajszego finału Mistrzostw Europy, do Wiednia zjechało wiele osobistości europejskiego futbolu. Był obecny Abramowicz, był Laporta, ale źródła bliskie temu pierwszemu poinformowały, iż Rosjanin dał do zrozumienia, że o kwestii transferów można rozmawiać z prezesem Chelsea, Peterem Kenyonem.

Rozmowy w sprawie transfery Szewczenki ruszą jeśli Pep Guardiola wyrazi zgodę na jego transfer.

[źródło: Mundo Deportivo]

Poleć artykuł