Arszawin piłkarzem Barcelony?

nikt_ważny

26 czerwca 2008, 22:28

Brak komentarzy
Jak podaje strona internetowa "El Mundo Deportivo", Andriej Arszawin od przyszłego sezonu będzie występował w FC Barcelona. Porozumienie zostało osiągnięte już dwa miesiące temu, zanim rozpoczęły się prasowe spekulacje odnośnie przyszłości piłkarza. Barça zapłaci Zenitowi 15 mln euro.

Ta niespodziewana informacja zostanie oficjalnie potwierdzona po Euro 2008. Operacja zaczęła się jeszcze przed półfinałami Pucharu UEFA między Bayernem Monachium i Zenitem St. Petersburg. Arszawin zakomunikował wtedy, że zamierza opuścić klub. Zenit przystał na jego prośbę i dał pozwolenie na negocjacje z zainteresowanymi klubami. Pierwsza na planie pojawiła się Barca, która chciała szybko osiągnąć konsensus. Zdecydowała się wydać 15 mln euro za transfer Rosjanina. W przyszłym tygodniu na światło dzienne wyjdzie tajemnica, trzymana w ukryciu już blisko dwa miesiące.

Jedynym problemem w finalizacji transferu mogą być świetne występy Arszawina podczas Mistrzostw Europy, które spowodowały wysyp spekulacji i ofert. Dennis Lachter, reprezentant piłkarza, przyznał, że "transfer wyniesie około 25 mln euro", lecz po chwili dodał, iż to tylko jego życzenie. Co prawda oficjalnie nikt z Barçy się z nim nie skontaktował, ale celem piłkarza jest gra w Katalonii. "Nadszedł czas na nowe wyzwania, To dla niego wielka okazja. Od Barcelony zależy jak to się skończy. Przeznaczeniem zawodnika jest gra tutaj", powiedział na temat transferu swojego klienta.

Obie strony wykazują zainteresowanie. Wczoraj Arszawin mówił, że gra w Katalonii byłaby spełnieniem jego marzeń. Jeśli informacje zdobyte przez hiszpańskie media się potwierdzą, to od przyszłego sezonu ujrzymy gwiazdę reprezentacji Rosji w koszulce Barçy.

[źródło: Mundo Deportivo]

Poleć artykuł