Odpowiedź Laporty na działania Giralta

Looky

30 maja 2008, 19:37

Brak komentarzy
W związku z działaniami Oriola Giralta i faktem, że zebrał on blisko 9500 głosów pod wnioskiem o wotum nieufności dla obecnego zarządu, Joan Laporta zorganizował o godzinie 18 konferencję prasową. W jej trakcie przeczytał oświadczenie:

- W obliczu wniosku o wotum nieufności, rano zwróciłem się do Katalońskiej Federacji Piłkarskiej, aby ta wyznaczyła jedną osobę do komisji mającej zweryfikować poprawność złożonych podpisów.

- Zarówno ja jako prezydent jak i moi współpracownicy szanujemy inicjatywę zbierania głosów przez pana Giralta.

- Dajemy przykład naszej demokratycznej kultury i będziemy go dawać w trakcie całego procesu.

- Pragnę podkreślić, iż darzymy ogromnym szacunkiem wszystkich socios, którzy złożyli podpis pod wnioskiem.

- Zarząd będzie dbał o to, by proces przebiegał zgodnie z zasadami demokracji. To ważne ze względu na prestiż jakim cieszy się FC Barcelona. Kultura demokracji jest w FC Barcelona jedną z głównych wartości.

- W przypadku gdy zgodnie z artykułem 49.4 po sprawdzeniu przez komisję weryfikacyjną, wniosek o wotum nieufności wejdzie w życie, jako prezydent będę bronił dokonań obecnego zarządu.

- Ponieważ jesteśmy przekonani, że bilans 5 lat naszej pracy jest korzystny, wierzymy że zasłużyliśmy na sprawowanie mandatu.

- Mamy nadzieję, siły, chęci i umiejętności, aby dalej zarządzać tym klubem.

- Przez wszystkie minione lata działaliśmy w pełni uczciwie, lojalnie w stosunku do własnych ideałów, potrafiąc stanąć twarzą w twarz z ryzykiem naszych decyzji.

- Jesteśmy dumni z tego, że nasze reformy i proces zmian powiodły się w klubie i że dzięki temu Barcelona powróciła do światowej czołówki.

- Jesteśmy także dumni z faktu, iż posiadamy siłę ekonomiczną i społeczną, które są niezbędne, aby w przyszłości zapewnić klubowi rentowność.

- Dzisiaj Barcelona jest dużo lepsza niż w 2003 roku. Naszą motywacją jest kontynuowanie pracy dla klubu, dla całej Barcelony przez kolejne dwa lata. Jednoczy nas cel: kolejnemu prezydentowi zostawić solidne fundamenty, tak by mógł on rządzić jeszcze lepiej od nas.

¡Visca el Barça, Visca Catalunya!

[źródło: FCBarcelona.cat]

Poleć artykuł