Txiki: Manchester nie zaryzykuje zbyt wiele

Looky

28 kwietnia 2008, 16:49

Brak komentarzy
W obliczu rewanżowego meczu z Manchesterem, Txiki Begiristain wierzy w awans Barcelony. Dyrektor techniczny Barçy wie, że zespół może zagrać w moskiewskim finale, bowiem "posiada ku temu odpowiedniej klasy zawodników". Txiki podkreślił że Barcelona "jest zdolna", aby wygrać lub bramkowo zremisować na Old Trafford.

"Do tej pory w Lidze Mistrzów graliśmy dobrze, dlaczego nie mielibyśmy powtórzyć tego w 'Teatrze Marzeń'? Sądzę, że zagramy tam z optymizmem i pewnością siebie" - komentował Begiristain, dla którego punktem odniesienia jest pierwsze spotkanie rozegrane na Camp Nou: "Czekam na tę Barçę z Ligi Mistrzów, na mentalność którą zaprezentowaliśmy u siebie".

Txiki przyznaje, że drużyna "musi się dobrze bronić, utrzymywać piłkę w środku pola i odzyskiwać futbolówkę tak szybko jak to możliwe. Należy też szukać szansy do strzelenia bramki". Mimo bardzo słabej ostatnio skuteczności, dyrektor techniczny jest przekonany o ofensywnym potencjale Barcelony, dlatego ma nadzieję, że nie dojdzie do rzutów karnych. "To mecz, który rozegrany zostanie inteligentnie i nie wierzę, że Manchester zbyt wiele zaryzykuje. Gra toczy się o wysoką stawkę, a United na europejskiej arenie od dawna nie zaznali sukcesu, sądzę więc, że zobaczymy rozważny Manchester".

Txiki odniósł się także do ligowej sytuacji klubu, w którym podopieczni Rijkaarda rywalizują już tylko o drugie miejsce w tabeli. Podkreślił, że ze względu na "dużą różnicę punktów", na krajowym podwórku ciężko utrzymać tę samą mentalność co w Lidze Mistrzów.

[źródło: Marca]

Poleć artykuł