Puyol: Musimy wykańczać mecze

Dylu

30 stycznia 2008, 01:58

Brak komentarzy
Carles Puyol pojawił się na wtorkowej konferencji prasowej, która odbyła się zaraz po porannym treningu zespołu. Kapitan Barçy zaznaczył, że remis w Bilbao wpłynął na zespół, ale tym co trzeba zrobić jest wiara w siebie, zjednoczenie się i utrzymanie tempa pracy, a ponad wszystko należy wykańczać rozgrywane mecze.

Obrońca Barcelony wie dokładnie, co w Bilbao poszło nie tak: "Kiedy było 0-1 powinniśmy wykończyć mecz. Graliśmy za bardzo cofnięci. Powinniśmy wyciągnąć z tego lekcję i czasem wszyscy powinniśmy wychodzić na spotkanie by doprowadzić je do końca".

"Musimy w siebie wierzyć"

Carles nie ukrywał, iż ma świadomość jaka jest obecna sytuacja zespołu: "Po pierwsze musimy w siebie wierzyć, zjednoczyć się i nie spuszczać naszych głów, dopóki nie wrócą pewni ważni zawodnicy", powiedział.

Jednym z tych zawodników jest Ronaldinho, który "jest dla nas bardzo ważnym graczem, który wiele wniesie do naszej gry. Musimy sprawić by poczuł się komfortowo, ponieważ jest piłkarzem, który w każdej chwili jest w stanie przesądzić o losach meczu i przywrócić naszej grze radość".

Następnie Puyol wypowiedział się na temat sposobu gry zespołu: "Osiągaliśmy dobre rezultaty, ale gra nie była tak olśniewająca, jak można się było tego spodziewać. Ale czasem to nie jest łatwe i musisz być po prostu praktyczny. Chcemy zwyciężać, a jeśli będziemy potrafili zwyciężać w dobrym stylu to tym lepiej".

Kapitan swoją wypowiedź zakończył obietnicą złożoną kibicom, w której zaznaczył, iż drużyna będzie nadal walczyć do samego końca, ponieważ "to jeszcze nie koniec".

Ważne wsparcie kibiców

W czwartek Barcelonę czeka niezwykle ważny mecz z Villarreal, a Puyol wie jak ważne jest to być mieć za sobą fanów: "Zawsze mieliśmy dobre relacje z fanami. W czwartek mamy bardzo ważny mecz i mimo że ludzie czują się trochę zawiedzeni, wszyscy będziemy pracować nad tym by sprawy wróciły na odpowiedni tor. To są ciężkie chwile, w których musimy być zjednoczeni bardziej niż kiedykolwiek. To jest to, co chciałbym powiedzieć kibicom, ponieważ nie ma niczego o co mógłbym ich prosić. Chcemy ich rozweselić", zakończył.

[źródło: FCBarcelona.com]

Poleć artykuł