Sylvinho: Nie spodziewaliśmy się takiej straty do Realu

Looky

30 grudnia 2007, 21:10

Brak komentarzy
Ekipa Barcelony udała się na świąteczną przerwę w nienajlepszych nastrojach. Teraz, po powrocie piłkarze koncentrują się na treningach. Na konferencji prasowej, która odbyła się w południe, Sylvinho mówił, że "drużyna posiada ambicję i jakość, a brakuje jedynie rezultatów. Kiedy przyjdą wyniki, zespół będzie mógł spokojnie kontynuować swoją pracę".

Można uzdrowić sytuację

"Nie spodziewaliśmy się, że na tym etapie rozgrywek będziemy mieli taką stratę do Realu. Wciąż jednak do końca rozgrywek pozostało wiele czasu. Musimy skoncentrować się na swojej pracy i nie myśleć o innych rzeczach. Czyli trzeba postępować tak samo jak czyniliśmy to w dwóch niedawnych sezonach, kiedy sięgaliśmy po mistrzowskie tytuły".

"Porażka w El Clasico była dla nas ciosem, dlatego niełatwo o tym zapomnieć. Jedyną rzeczą, o którą powinniśmy teraz zadbać, to ciągła praca, bowiem czeka nas miesiąc z wieloma spotkaniami". Pierwszym sprawdzianem formy Barçy będzie wtorkowy pojedynek z Alcoyano. "Jestem pewien, że będziemy w stu procentach skoncentrowani na tym meczu" - tłumaczy Brazylijczyk.

Na rok 2008 życzenia sukcesów

Sylvinho ma jasno sprecyzowane życzenia na przyszły rok. "Musimy ciężko pracować i zdobywać tytuły. Nie spełniliśmy swoich marzeń w minionym sezonie. Atmosfera w szatni jest dobra, piłkarze chcą pracować. Chcemy zwyciężać, bowiem żyjemy w jednej grupie i zawsze to łatwiej kiedy się wygrywa. Wiemy, że możemy się poprawić i tak właśnie będzie: poprawimy się".

Smutek z powodu kontuzji Jorquery

"Bardzo mu współczuje, bowiem wypadł z gry na wiele długich miesięcy. Mamy jednak nadzieję, że ostatecznie uraz nie okaże się aż tak poważny. Posiadamy wspaniałych piłkarzy, a kontuzje są niestety częścią piłkarskiej karuzeli" - zakończył.

[źródło: FCBarcelona.cat]

Poleć artykuł