Ronaldinho i Deco opuścili trening wcześniej

Dylu

30 grudnia 2007, 01:34

Brak komentarzy
Po 5-dniowej przerwie świątecznej, drużyna FC Barcelony wróciła w sobotę po południu do treningów. Ronaldinho i Deco, którzy wracając odbyli transkontynentalną podróż z Brazylii opuścili zajęcia wcześniej niż reszta kolegów bo po 40 minutach.

Pierwszy poświąteczny trening rozpoczął się w sobotę o godzinie 18.00 na La Masia i trwał około godzinę. Zawodnicy są już do dyspozycji Franka Rijkaarda, który rozpoczyna przygotowania do najbliższych dwóch spotkań: z Alcoyano w Copa del Rey (środa) i z Majorką w La Liga (sobota).

Holender mógł popracować niemal ze wszystkimi piłkarzami, poza pewnymi wyjątkami. Najwidoczniejszy był brak Samuela Eto'o, który w sobotnie popołudnie rozgrywał towarzyskie spotkanie w stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej, Abidżanie. Na treningu nie było również pięciu zawodników powołanych do reprezentacji Katalonii, która w sobotni wieczór zmierzyła się z drużyną Kraju Basków na San Mames w Bilbao. Byli to: Jorquera, Marc Crosas, Puyol, Xavi i Bojan

Z kolei Thierry Henry część ćwiczeń wykonał z kolegami a część w odosobnieniu, pracując jednocześnie nad przygotowaniem fizycznym.

Poświąteczny trening był także okazją do pokazania się trzech zawodników rezerw: Víctora Sáncheza, Marca Valiente i Sergiego Busquetsa.

Messi, Oleguer i Milito na sali gimnastycznej

Messi, Milito i Oleguer, trenowali na sali gimnastycznej Camp Nou już rano. Pierwszy z nich kontynuuje swój specjalny plan ćwiczeń realizowany z powodu grudniowej kontuzji naderwania mięśnia dwugłowego lewego uda. Drugi prewencyjnie został poddany leczeniu pachwiny, a trzeci wyleczył się już ze swych fizycznych dolegliwości i niebawem zostanie skreślony z listy kontuzjowanych.

[źródło: Sport]

Poleć artykuł