Koniec sezonu dla Jorquery!

Dylu

30 grudnia 2007, 00:12

Brak komentarzy
FC Barcelona będzie zmuszona znaleźć szybko bramkarza, który zastąpi kontuzjowanego dzisiaj Alberta Jorquerę. Nie minął nawet kwadrans towarzyskiego spotkania pomiędzy Krajem Basków a Katalonią, kiedy stojący samotnie Jorquera ruszył prawą nogą i upadł nagle na murawę. Bramkarz leżał przez chwilę na boisku, po czym na ławce zrozumiano, że stało się coś złego.

Kiedy do zawodnika podbiegli jego koledzy, szybko zasygnalizowali konieczność zmiany. Jorquera został zabrany do szatni w towarzystwie dr. Ramona Cugata, który jest lekarzem reprezentacji Katalonii.

Po chwili spędzonej w szatni i wstępnym rozeznaniu medycznym, potwierdziły się najgorsze przewidywania: bramkarz pochodzący z Bescanó doznał zerwania przednich więzadeł krzyżowych kolana prawej nogi, co wyklucza go z gry na resztę sezonu. Dr. Cugat nie ma wątpliwości co do diagnozy. To ta sama kontuzja, z jaką parę lat temu zmagał się Xavi.

Tym samym Barça ma spory problem. We wtorek otwiera się zimowe okienko transferowe i wtedy to klub będzie mógł rozejrzeć się za jakimś bramkarzem. Niemniej, bardzo trudno będzie znaleźć w krótkim czasie kogoś tej klasy co Jorquera, kto mógłby być pewnym zmiennikiem dla Victora Valdésa.

[źródło: Sport]

Poleć artykuł