Dwóch piłkarzy Barçy w jedenastce roku

Looky

29 grudnia 2007, 17:57

Brak komentarzy
Na bramce Buffon. W defensywie Sergio Ramos, Pepe, Carragher i Abidal. W środku pola dwaj 'pivoci' - Essien i Pirlo. Dwóch ofensywnych bocznych pomocników - Cristiano Ronaldo i Iniesta. Kaka oraz Drogba w ataku. Tak przedstawia się jedenastka roku 2007 według dziennikarzy "La Gezzetta dello Sport". Dodatkowo pokusili się oni o podanie 10 najlepszych zawodników na każdej pozycji.

Przeglądając owe zestawienie, w poszukiwaniu hiszpańskich piłkarzy oraz tych, którzy występują w La Liga, znajdujemy Ikera Casillasa na piątym oraz Abbondanzieriego na szóstym miejscu wśród bramkarzy. Wśród prawych bocznych obrońców na piątej pozycji uplasował się Miguel (Valencia), a na dziewiątej Zambrotta. Po przeciwnej stronie boiska w "10" najlepszych znalazł się Heinze (dziewiąty). Spośród środkowych grających z prawej strony wyróżniony został Puyol (czwarty), a tych zajmujących lewą stronę tej strefy boiska Cannavaro (trzeci) oraz Milito (dziewiąty).

Jeśli chodzi o pierwszego 'pivota', tu znaleźli się Keita z Sevilli (piąty), Yayá Touré (siódmy), Poulsen (dziewiąty) i Maniche (dziesiąty). Na pozycję drugiego 'pivota' "La Gazzetta" wytypowała Cesca Fàbregasa (drugi), De la Peñe (piąty) i Gutiego (ósmy). Wśród prawych pomocników znalazł się Sneijder (trzeci), Maxi Rodriguez (piąty) oraz Jesus Navas (ósmy). Wśród lewych mamy Silvę (trzeci) i Robbena (piąty).

W dziesiątce cofniętych napastników drugie miejsce zajął Messi (wyprzedził go tylko Kaká), piąte Robinho i ósme Kanouté. Pozycję nr '9' na boisku dziennikarze przyznali van Nistelrooy'owi (drugi), Fernando Torresowi (czwarty) i Samuelowi Eto'o (dziewiąty).

[źródło: Sport]

Poleć artykuł