Walka o kolejną młodą gwiazdę Barcelony - Thiago

Kuba

29 grudnia 2007, 12:06

Brak komentarzy
Thiago Alcántara - młody piłkarz Barcelony został wcielony do kadry reprezentacji Hiszpanii do lat siedemnastu. Komitet Wykonawczy Hiszpańskiego Związku Piłkarskiego (RFEF) wie, że Duma Katalonii ma gwiazdę, która w przyszłości może stanowić o sile reprezentacji narodowej. Władze nie chcą dopuścić, aby przodkowie piłkarza - jest on synem brazylijskiego mistrza świata, Mazinho - przeszkodzili w tym, aby piłkarz reprezentował barwy reprezentacji z Półwyspu Iberyjskiego.

Ojciec Thiago w wywiadzie dla "O'Globo TV" powiedział: "Mam nadzieję, że mój syn będzie bronił barw Canarinhos, niemniej jednak, jeśli zagra już w reprezentacji Hiszpanii do lat dwudziestu, sytuację będzie bardzo ciężko odwrócić".

Thiago Alcántara urodził się we Włoszech, po czym przeniósł się do Hiszpanii. Barça ma z tą sprawa wiele wspólnego, niemniej jednak apeluje, aby nie zasypywać piłkarza zbędnymi ofertami. W tej kwestii FC Barcelona stara się pozostać neutralna. Piłkarz grał już w pierwszej drużynie podczas meczów o Puchar Katalonii. Zaliczył także występy w drugiej drużynie wicemistrza Hiszpanii.

Brazylijczyk preferuje grę w środku pola, świetnie radzi sobie w pojedynkach jeden na jeden.

[źródło: Sport]

Poleć artykuł