Giovani piłkarzem roku w Meksyku

Kuba

29 grudnia 2007, 10:24

Brak komentarzy
Ma dopiero 18 lat, a już został wybrany najlepszym piłkarzem swojego kraju. Mowa tutaj o Giovanim Dos Santosie, którego meksykańska gazeta "Record" okrzyknęła najlepszym piłkarzem Meksyku. W najnowszym wydaniu znalazło się streszczenie tego wszystkiego, co osiągnął Giovani w roku 2007 oraz obszerny wywiad z zawodnikiem. Inny piłkarz Barcelony - Rafa Márquez zajął ósme miejsce na liście dziesięciu najlepszych piłkarzy.

W wywiadzie młody Meksykanin mówi, iż rok 2007 był dla niego bardzo udany. Na przestrzeni 12 ostatnich miesięcy eksplodował jego talent - najpierw został włączony do pierwszej drużyny, zagrał w Pucharze Gampera, a co najważniejsze został powołany do seniorskiej reprezentacji narodowej.

Giovani mówi, iż dwa największe wydarzenia w tym roku to: "Występ w meczu o Puchar Gampera z Interem oraz debiut w reprezentacji narodowej. W Barcelonie uważa się, iż młodzi piłkarze mogą stawiać swoje pierwsze kroki w pierwszej drużynie podczas meczu o Puchar Gampera - w takim meczu eksplodował także talent Leo Messiego", stwierdził młodzian.

Meksykanin na pewno nie jest kimś obojętnym w Barcelonie - jest potrzebny. Sam piłkarz zauważył ogromną różnicę między tym jak gra się w pierwszej drużynie, a jak w drugiej. "Wymagania są większe, każdy mecz ma swoją cenę, na każdym treningu trzeba się udoskonalać, nie można pozwolić sobie na braki", kontynuował.

Na koniec Meksykanin zaprzeczył rzekomym pogłoskom o jego ewentualnym transferze: "Nie ma sensu zmieniać tego, co mam, byłoby to nierozsądne, teraz nie ma czasu na plotki, trzeba pracować. Kiedy będę miał wolny czas owszem zainteresuję się tym kto chciałby mnie pozyskać, niemniej jednak na tę chwilę nie ma na to czasu", zakończył.

[źródło: Sport]

Poleć artykuł