PSG zarobi na sprzedaży Ronaldinho

Looky

29 grudnia 2007, 09:20

Brak komentarzy
Gaúcho trafił do Barcelony latem 2003 roku za kwotę 25 mln euro. Dodatkowe 5 francuski klub miał otrzymać za sukcesy osiągane przez Brazylijczyka w Katalonii, ale to jeszcze nie wszystko. Okazuje się, że w umowie sprzedaży została zawarta klauzula, iż paryski zespół otrzyma 20-25% wartości transferu Ronaldinho, kiedy ten będzie opuszczał Barcelonę na rzecz innego klubu.

Dla przykładu: jeśli w styczniu Azulgrana zdecyduje się sprzedać Brazylijczyka za kwotę 20 mln euro (na co pozwala piłkarzowi artykuł numer 17 przepisów FIFA), do kasy Dumy Katalonii trafi jedynie 16 mln, a pozostałe 4 powędrują do PSG. To tylko hipotetyczna sytuacja, ale pokazuje ona jak duże pieniądze mogą jeszcze trafić do kasy Paryżan. Ci na pewno będą zwolennikiem transferu Gaúcho w zimowym oknie transferowym, a wszystko dlatego, że w lecie nie dostaną za Brazylijczyka ani euro. Klauzula zawarta w umowie obowiązuje bowiem przez 5 lat od odejścia piłkarza z PSG, czyli po 30 czerwca 2008 roku okres ten nie będzie już obowiązywał.

Reprezentant 'cracka' Barçy zaprzecza wszelkim doniesieniom prasy, która informuje o kontaktach przedstawicieli Milanu z Gaúcho. Roberto de Assis zapewnia, że są to wymyślone historie, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Zapewnia on, że jego brat wypełni obowiązujący go w Katalonii do 2010 roku kontrakt.

[źródło: Mundo Deportivo]

Poleć artykuł