Analiza letnich zakupów

mumix

28 grudnia 2007, 20:55

Brak komentarzy
Czterech graczy, którzy przybyli do Barcelony w letnim oknie transferowym, kończy rok, mogąc uznać go za udany, bowiem w ciągu tych kliku miesięcy, każdemu z nich udało się wywalczyć miejsce w podstawowej jedenastce. Ci nowi gracze to dobrze znani nam wszystkim: Thierry Henry, Eric Abidal, Touré Yaya i Gabi Milito.

14-tka Barçy

Mimo kontuzji, którą przywiózł z Londynu, jak do tej pory Henry radzi sobie dość dobrze, zdobywając bramki na wszystkich trzech frontach, w których Blaugrana toczy pojedynki. Thierry wystąpił w 12 ligowych meczach (w 11 wyszedł w podstawowym składzie), a na hiszpańskich boiskach zdobył 5 bramek. W Lidze Mistrzów wbijał piłkę do bramki rywali pięciokrotnie, zaliczając na boisku 360 minut. W Pucharze Króla natomiast reprezentant Francji odnotował trafienie w meczu z Alcoyano.

Abidal - nowy obrońca

Eric Abidal jest kolejnym Francuzem, który dołączył do ekipy Rijkaarda tego lata. Gracz ten najczęściej występuje na lewej obronie, pokazał jednak że równie dobrze radzi sobie jako środkowy defensor. Po przybyciu do Barcelony, znalazł miejsce na lewej stronie formacji defensywnej, nie musząc specjalnie rywalizować o tę pozycje w wyjściowej jedenastce. Abidal jest czwartym w kolejności graczem Barçy jeśli chodzi o ilość czasu spędzonego na boisku. Pokazuje to niewątpliwie jakim zaufaniem darzy go Mister. Zagrał w pięciu meczach Ligi Mistrzów, w każdym pojawiając się na murawie od pierwszej minuty. W Copa del Rey odegrał natomiast mniej ważną rolę, pojawiając się na boisku jedynie raz, jako zmiennik (27 rozegranych minut).

Toure w pomocy

Wraz z przybyciem reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej, defensywna części pomocy zaczęła grać bardziej pewnie. Toure wystąpił jak dotąd w 14 spotkaniach w La Liga w każdym wychodząc w podstawowej jedenastce. Zdobył jedną bramkę, zarobił również 4 żółte kartki. Jego świetna postawa od początku sezonu zagwarantowała mu występy zarówno w La Liga, Lidze Mistrzów (280 minut) oraz w Copa del Rey (pełne spotkanie przeciwko Alcoyano).

Milito - nowa siła w obronie

Młodszy z braci Milito rozegrał w sumie 20 spotkań w Lidze Mistrzów i w La Liga, a na swojej pozycji siał postrach wśród napastników, będąc praktycznie nie do pokonania. Gabi cieczy się również ogromnym zaufaniem Franka Rijkaarda. W Primera Division wystąpił w 15 spotkaniach, od pierwszej minuty wychodząc w 14 z nich. Podobnie jak Toure zdobył jedną bramkę, zbierając jednak tylko 3 żółte kartki. W Lidze Mistrzów Argentyńczyk pojawił się na boisku w pięciu spotkaniach (dało to 465 minut spędzonych na murawie podczas europejskich rozgrywek).

[źródło: FCBarcelona.cat]

Poleć artykuł