Wyniki 3 rundy el. do Ligi Mistrzów: Ajax za burtą

IceMan

30 sierpnia 2007, 07:38

Brak komentarzy
Henk Ten Cate po raz kolejny nie zagra ze swoim klubem w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. W ubiegłym sezonie pogromcą Ajaxu okazała się FC Kopenhaga, tym razem faworyzowanych Holendrów wyeliminowała Slavia Praga. Kibice mają dość i oczekują dymisji szkoleniowca.

Holendrzy, którzy imponują w lidze, przygodę z tegoroczną Ligą mistrzów zaczęli źle. Ulegli przed dwoma tygodniami Czechom w Amsterdamie 0:1 i musieli o awans walczyć w Pradze. Slavia okazała się niezby gościnnym zespołem - już w 22 minucie Stanislav Vlcek zdobył pierwszego gola dla drużyny gospodarzy. 11 minut później nadzieję Holendrom przywrócił Luis Suarez, ale to było wszystko na co stać było Ajax. Podopieczni Henka ten Cate, którzy czarowali skutecznością w Eredivisie strzelając w dwóch meczach 12 goli, nie potrafili pokonać świetnie dysponowanego Martina Vaniaka. Krótko przed końcem spotkania Holendrów ostatecznie pogrążył Vlcek zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu.

Poza Ajaxem wszyscy faworyci wygrali swoje mecze i bez najmniejszych problemów awansowali do fazy grupowej.

PS Nie mamy nic przeciwko by Henk powrócił di Barcelony...

Wyniki 3. rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów:

Celtic -Spartak Moskwa 1:1 karne 4:3 (pierwszy mecz 1:1)
Liverpool - Toulouse 4:0 (1:0)

Mecz AEK Ateny - FC Sevilla zostął przełożony na 3-ego września w związku z tragiczną śmiercią Antonio Puerty. W pierwszym meczu Sevilla wygrała 2:0.

[źródło: Gazeta]