Abidal: Zasiliłem najlepszy klub świata

Looky

29 czerwca 2007, 12:10

Brak komentarzy
Dzisiaj Eric Abidal zostanie piłkarzem Barcelony. Chociaż na oficjalnej stronie Olympique Lyon można przeczytać, iż "rozmowy trwają, a piłkarz nie opuszcza jeszcze francuskiego klubu", to pewnym jest, że dziś o 13:30 czarnoskóry obrońca ma zostać zaprezentowany jako trzeci nabytek Barçy przed sezonem 2007-2008. Dyrektor administracyjny Lyon, Marino Faccioli ma dziś w Barcelonie jedynie sfinalizować transfer.

"Wciąż nie podpisałem kontraktu. Do ustalenia pozostały drobne detale i jeśli wszystko pójdzie dobrze, jutro będę piłkarzem Barçy. Ta sytuacja rodzi we mnie wiele nadziei, od dawna myślałem o przeprowadzce tutaj" - mówił wczoraj Abidal. "Przybywam tu, by zwyciężać. Przybywam z Lyon, który zdobył wiele tytułów mistrza Francji. Teraz moim wielkim celem jest triumf w Lidze Mistrzów, nie zapominając oczywiście o La Liga i innych rozgrywkach w Hiszpanii. Mam szczęście, że zostałem kupiony przez wielki klub, w którym mam dobrych przyjaciół" - dodał.

"Z Henrym wciąż nie mieliśmy okazji, by porozmawiać. Kiedy wszystko zostanie oficjalnie potwierdzone, będę chciał rozmawiać ze wszystkimi. To że są tutaj ludzie mówiący po francusku ułatwi mi zadanie, choć będę musiał szybko uczyć się hiszpańskiego" - komentował.

Abidal nie sądzi, by jako obrońca miał problem z dostosowaniem się do ofensywnego stylu gry Azulgrany. "Tu jest inna koncepcja defensywy, lecz nie sądzę, by taki piłkarz jak ja miał problem z adaptacją. W każdym meczu gram na 100 procent. Barça nie będzie żałować tego zakupu". "Wiem, że zasiliłem najlepszy klub świata" - podsumował.

[źródło: Mundo Deportivo]

Poleć artykuł