Agentka Haalanda: Nie było żadnych kontaktów z Barçą

Mateusz Doniec

12 marca 2026, 16:16

Chiringuito

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Carlos Monfort z dziennika Sport informował wczoraj, pokazując nagranie, że członkowie ekipy Victora Fonta - Carles Planchart i Xavier Aguilar, byli w hotelu, gdzie zgrupowani byli The Citizens, aby porozmawiać z dyrektorem generalnym angielskiego klubu Ferranem Soriano oraz dyrektorem sportowym Hugo Vianą. Celem spotkania było zapewnienie Barcelonie jakiegoś rodzaju pierwszeństwa, jeśli Haaland i City postanowią się rozstać. Agentka Norwega Rafaela Pimienta zaprzecza kontaktom ws. transferu.

"Wiele razy mówiłam, że mamy wielki szcunek i wielki podziw do Barcelony, ale nie było żadnego kontaktu FC Barcelony, jej kandydatów czy to z Erlingiem Haalandem czy to jego otoczeniem ws. transferu" - powiedziała dla programu "Chiringuito" agentka Erlinga Haalanda Rafaela Pimienta, która przejęła schedę po zmarłym w 2022 roku Mino Raioli. "Zawodnik przedłużył kilka miesięcy temu kontrakt z Manchesterem City, dobrze się czuje w klubie i naprawdę nie ma żadnej mowy o transferze" - zapewnia Pimienta.

Przypomnijmy za to słowa Rafaeli Pimienty nt. Joana Laporty z maja 2023 roku:

Kocham Laportę na zabój. Nie można mnie pytać o Laportę, bo zawsze jestem do jego dyspozycji. Naprawdę, mam wielki podziw dla Laporty. Mówimy tutaj o machismo, ale miałem wiele kontaktów z Laportą przy okazji transferu Ibrahimovicia. Pamiętam, że w tamtym czasie jedynym kontraktem, który nie był w języku katalońskim, był kontrakt Ibry, a Laporta zrobił to dla mnie, jako gest ułatwiający operację. Potem, kiedy nie było go w Barcelonie, również mieliśmy kontakt. Jestem fanką. Nie jestem racjonalna, kiedy mówię o Laporcie. Przed śmiercią Mino, kiedy w prasie zaczęły pojawiać się plotki o jego chorobie, pierwszy telefon do mnie był od Laporty. Zadzwonił do mnie, by przekazać mi całe swoje wsparcie. Joan nie potrzebuje rad ode mnie ani od nikogo innego, jestem tego pewna. Ale oczywiście zawsze jestem do jego dyspozycji. Jeśli potrzebuje dobrych zawodników, mamy ich.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (5)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze