Jaka będzie przyszłość Pablo Torre?

Dariusz Maruszczak

30 maja 2024, 23:00

Mundo Deportivo

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Pablo Torre nie ma za sobą szczególnie udanego sezonu na wypożyczeniu w Gironie. W związku z tym zaczynają pojawiać się spekulacje, jaki dalszy kierunek może obrać 21-latek, aby wrócić na drogę rozwoju.

W tym kontekście pojawiła się nawet opcja zejścia szczebel niżej, do Segunda División. Jak podaje lokalny SportAragon, Real Saragossa znów ma na celowniku Pablo Torre, którym interesował się już w zimie. Drużyna ta zapewniła sobie utrzymanie, a jej trener Victor Fernández ceni sobie pomocnika Barcelony. Rywalem Realu Saragossa może być były klub Torre – Racing Santander, który walczy o awans do Primera División. Obecnie ta ekipa zajmuje szóste, ostatnie miejsce premiowane grą w barażach. Jeśli awansuje, mogłaby to być niezła opcja dla 21-latka na odbudowę kariery.

Torre podczas wypożyczenia do Girony zagrał w 29 meczach LaLigi i Pucharu Króla, ale spędził na boisku tylko 802 minuty. Strzelił jednego gola i zaliczył dwie asysty, a Míchel wpuszczał go głównie w końcówkach. Mimo to według Mundo Deportivo Girona ma znów liczyć na Torre w kolejnym sezonie, a sam 21-latek byłby gotów zostać w tym klubie. Ekipa z Montilivi ma być wręcz dla niego pierwszą opcją. Girona w przyszłym sezonie będzie grała w Lidze Mistrzów, więc pomocnik mógłby mieć więcej okazji do gry.

Zobaczymy, czy Hansi Flick będzie chciał sprawdzić Torre podczas presezonu, ale konkurencja w środku pola Barcelony może być naprawdę duża. Wydaje się więc, że kolejne wypożyczenie byłoby najkorzystniejsze, o ile zawodnik trafi do klubu, w którym mógłby występować regularnie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tak jak niektórzy też zapomniałem że Barcelona ma kogoś takiego :) A na poważnie , piszecie że wypożyczyć do jakiegoś klubu żeby tylko grał , nawet 2 liga , że w Gironie nie grał bo … Girona grała za dobrze i nie było sensu go wpuszczać. Pewnie macie rację , ale jak np Girona ściąga/ wypożycza zawodnika to chyba jako wzmocnienie składu a nie jako „kule do nogi” i widocznie jeżeli nie grał to nie jest na tyle dobry i jego umiejętności są na poziomie zespołów które walczą o środek tabeli bądź awans do 1 ligi. No i teraz taki ktoś jak ma być wzmocnieniem Barcelony która ma walczyć w poważnej piłce a nie radzi sobie już na którymś tam wypożyczeniu . A jeszcze w Barcelonie w środku pola ma konkurencję zaprawioną w bojach już.
Sam byłem ciekaw jego jak przychodził , młody, zdolny i szkoda że nie wyszło jak na razie.
« Powrót do wszystkich komentarzy