Barça Femení wygrywa Ligę Mistrzyń 2023/24!

Dawid Lampa

25 maja 2024, 20:05

45 komentarzy

Barça Femení pokonuje Olympique Lyon Féminin w finale Ligi Mistrzyń 2:0. Pierwszego gola dla drużyny z Katalonii zdobyła niezawodna Aitana Bonmatí, a drugą bramkę tuż po wejściu na boisko dołożyła Alexia Putellas. To trzeci triumf żeńskiego zespołu Barcelony w tych rozgrywkach.

W pierwszej połowie meczu to zawodniczki Barcelony nadawały tempo grze i miały więcej okazji. Piłkarki Lyonu raz musiały wybijać piłkę z linii bramkowej po strzale Patri Guijarro, po którym piłka odbiła się od obrończyń rywalek. Dużo wiatru pod polem karnym Lyonu robiła Caroline Hansen, ale mimo prób nie udało jej się znaleźć drogi do siatki.

Drugą połowę dość dobrze zaczęły piłkarki Lyonu, ale z biegiem minut kontrolę przejmowały podopieczne Jonatana Giráldeza. W 63. minucie po pięknej akcji i wejściu w pole karne zdobywczyni Złotej Piłki, Aitana Bonmatí uderzyła lewą nogą z ostrego kąta, posyłając piłkę do siatki Lyonu.

Barça Femení kontrolowała przebieg spotkania, choć rywalki nie dawały za wygraną i walczyły cały czas o wyrównanie, aż do końca meczu. Jednak w 95. minucie ostateczny cios zadała Alexia Putellas, która chwilę wcześniej pojawiła się na boisku. Piłkarki z Katalonii cieszą się właśnie z kolejnego trofeum Ligi Mistrzyń.

To dla zawodniczek Barçy trzeci triumf w Lidze Mistrzyń i, co ciekawe, pierwsze zwycięstwo nad Lyonem w historii spotkań między tymi zespołami. To także czwarty tytuł w tym roku dla drużyny Barçy Femení, która triumfowała już w Superpucharze Hiszpanii, Pucharze Królowej i lidze hiszpańskiej.

FC Barcelona Femení 2:0 Olympique Lyon
1:0 Aitana Bonmatí 67'
2:0 Alexia Putellas 90+5'

Link do relacji z dnia meczowego finału Ligi Mistrzyń TUTAJ.

Co za gole. Parodia

Obie bramki strzelone w zasadzie prosto w bramkarza.. bramkarkę ? Ogólnie cieszę się no one ale w męskim by to raczej nie wpadło :)

w końcu Barcelona wygrała Lige mistrzów......

Mają one w ogóle jakiekolwiek rywalki?

Pełna kontrola. :)
Super mecz naszych pilkarek. :)

Lewy cały mecz niewidoczny, Xavi dobra zmiana na koniec, od razu bramka

Wielkie podziękowania i gratulacje dla piłkarek oraz sztabu za wspaniały cały sezon, którego ukoronowaniem było dzisiejsze zwycięstwo i zdobycie najcenniejszego z trofeów!!!! Teraz pozostaje mieć nadzieję, że kolejna zmiana trenera podobnie jak poprzednia nie wpłynie na styl i wyniki osiągane przez drużynę. Ten zespół jest bowiem obecnie, najcenniejszym aktywem sportowym klubu i największą radością barcelonismo. Visca el Barça i Visca Catalunya!

Chociaż dziewczyny trochę radości sprawiają kibicom Barcelony

Wie ktoś czy grał Lewy??

No cóż udało sie, mimo wysokiego pressingu rywalek i słabego krycia przeciwnika, graliśmy za wolno, gra mało sie kleiła i nie było wykończenia, złe wybory, za to indywidualne umiejętności naszych zawodniczek robiły momentami róźnicę. Twardy, ostry mecz, aż krew sie polała. Ważne, że jest zwycięstwo Visca El Barca.

Bawią się dziewczyny w najlepsze...

Jeśli miałbym wybrać top 3 babki jeśli chodzi o urodę to
1. Salma
2. Alexia
3. Engen

xDDDDDDDDDDDDDDD ale bramkarki to mają zajebiste w tej parodii sportu, dwa razy kopiesz w bramkarke i dwa razy ona wpuszcza i gitara finał ligi mistrzów

Gratulacje, niesamowita drużyna!

Wielkie brawa dla Pań. Królowe Europy.

I mamy tryplet. Brawo kobitki.

Brawo laski !!!! Panowie brać przykład i za ciosem next sezon !!!

Dziewczyny FC Barcelona w tym roku są szalone i świetne , Tytuł Mistrza Kraju La Liga , Tytuł Mistrza Pucharu Królowej a Teraz Tytuł Mistrza Ligi Mistrzów Kobiet
Visca Barca , Visca Barca

Szkoda ze panowie nie dają rady. Ostatnia LM 2015 , cholernie dawno.

Super! Brawo Dziewczyny! Tworzymy historię w kobiecej piłce! Niech panowie wezmą przykład :D

A może tego ich trenera wezmą na asystenta Flicka?

Chociaż w piłce kobiet jesteśmy dobrzy XD

Aitana to taki Iniesta, super sie porusza po boisku i ten przegląd.

Jest moc, nasze Panie mają patent na wygrywanie zarówno w lidze, lidze mistrzów jak i w pucharze. Widać drużynę z prawdziwego zdarzenia i chęć wygrywania wszystkiego. Mam nadzieję że takie podejście „wszczepi” naszym panom piłkarzom w przyszłym sezonie Hansi Flick. A tymczasem cieszmy się sukcesami naszej żeńskiej sekcji i Vamos Barca!!!

To w końcu 1:0 czy 2:0? ;)

Alexia to taki damski Messi, weszła na boisko, strzeliła piękną bramkę i dała spokój drużynie

One są niesamowite.Panowie powinni brać z nich przyklad.