Sport: Ajax kontaktował się z Xavim

Dawid Lampa

19 kwietnia 2024, 18:20

Sport

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Już za trochę ponad dwa miesiące zakończy się przygoda trenerska Xaviego z Barceloną, a jego przyszłość pozostaje otwarta. Jak dowiedział się Sport, w ostatnich dniach odbyły się pierwsze próby kontaktu Ajaxu z otoczeniem jeszcze aktualnego trenera Barcelony. Xavi ma być kandydatem do przywrócenia holenderskiego potentata na jego miejsce.

Sezon 2023/24 jest zupełnie nieudany dla Ajaxu. Zespół z Amsterdamu odpadł w 1/8 finału Ligi Konferencji Europy po przegranym 0:4 dwumeczu z Aston Villą. Na dodatek idzie im tragicznie w lidze, w której zajmują dopiero piąte miejsce ze zdobyczą 48 punktów w 30 meczach, przez co nie mają już szans na Ligę Mistrzów w przyszłym sezonie, a i o Ligę Europy będzie bardzo ciężko. 

Trener Ajaxu John van 't Schip ogłosił, że od lipca przestanie pełnić funkcję szkoleniowca Ajaxu. Pierwszym pomysłem Xaviego na to, co będzie robił po zakończeniu kontraktu, miał być roczny odpoczynek, jednak zbliżona filozofia gry, stawianie na młodzież oraz przecinające się w przeszłości drogi Ajaxu i Barcelony mogą przekonać Xaviego do podjęcia pracy w Amsterdamie. 

Nie tylko Ajax ma wykazywać zainteresowanie trenerem Barcelony. Do środowiska Xaviego dotarły również informacje o możliwości rozmów z innymi europejskimi klubami. Jednak na ten moment szkoleniowiec Barçy skupia się na El Clásico i skonkretyzowaniu swojej przyszłości w Barcelonie.

 

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To albo Xavi albo blask.

Jednak info samo w sobie ciekawe, obie strony potrzebują resetu. Może takie połączenie zadziała
« Powrót do wszystkich komentarzy