Esport3: PSG zainteresowane dwoma obrońcami Barcelony

Dariusz Maruszczak

2 kwietnia 2024, 21:30

Esport3

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak poinformowano w programie „Tot Costa” rozgłośni Catalunya Radio, PSG jest zainteresowane dwoma obrońcami Barcelony. Paryżanie chcieliby sprowadzić Hectora Forta i Julesa Koundé.

PSG zamierza wzmocnić swoją defensywę przed następnym sezonym i jego uwagę zwrócili zawodnicy Blaugrany. Zgodnie z informacjami podanymi w „Tot Costa” około trzy tygodnie temu odbyło się spotkanie wysłanników paryskiego klubu z przedstawicielami Barcelony, aby porozmawiać o sytuacji Forta i Koundé. W przypadku pierwszego z wymienionych odpowiedź miała być negatywna. Fort ma walory w postaci młodego wieku, znajomości systemu gry drużyny oraz zdolności do występowania na obu bokach obrony. Dlatego klub nie chce go sprzedawać.

Barça ma być za to otwarta na negocjacje ws. Koundé. Wszystko zależy od ewentualnej oferty. Francuz trafił do Barcelony w 2022 roku za 50 milionów euro + 12,5 miliona zmiennych. Propozycja PSG musiałaby być wysoka, ponieważ zostało jeszcze sporo do zamortyzowania tej operacji na poziomie księgowym. Pozyskanie Koundé wpisuje się w strategiczne plany paryskiego klubu oparte na sprowadzaniu rodzimych piłkarzy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ani jeden ani drugi nie powinien być rozważany do sprzedania. Fort to melodia przyszłości na obu bokach obrony - jako alternatywa dla Balde i z drugiej strony właśnie dla Kounde. Jules to w naszym układzie albo PO albo jeden z trzech ŚO przy zmianie systemu. Powrotu na stałe do ŚO moim zdaniem już nie ma - podstawowa para to Cubarsi/ Araujo na przyszły sezon (i oczywiście już w obecnym), jako zmiennicy wracający Eric, Faye i ewentualnie ściągnięty powrotnie Riad. Nie jest jasna przyszłość MArtineza i Christensena ale żadnego nie opłaca nam się sprzedawać - ekonomicznie ruchy w kontekście FFP pozbawione sensu. Jest na tyle bogato w obronie, że w końcu możemy zająć się innymi formacjami. Bo nawet jeśli Cancelo odejdzie po sezonie to mamy na PO Jules'a i Forta, na LO Balde i wracającego z wypożyyczenia Valle, a ŚO to już całkiem mocno obstawiony

Kounde jak dla P$G cena po starej znajomości: 180 mln.
A co do Forta, to niech idą się j***ć

Kounde za 100 mln ale z obowiazkiem wykupu w pakiecie Lengleta za 30 mln xd

PSG z automatu cena + 100%.

Szykuje się okienko, gdzie powinniśmy zarobić gruby szmal, jeżeli dobrze to rozegramy.
Z klubu mogą odejść teoretycznie :
Araujo, Raphinia, Duńczyk, Kounde, FdJ, Fati czy nawet Lewy.
2-3 z nich i jest czym szastać.
Oby z główką.

rodzimych chcą? ląngle za 50 mln i elo

Widzę że wszyscy chętni poniżej do sprzedania Kunde... jak my chcemy budować solidna i zgrana obronę jak my ich zaraz posprzedajemy..

W.moim odczuciu Kunde pokazał że potrafi grać i powinien zostać.

Kounde w formie jest nie do przejścia, od stycznia bardzo solidny, poprzedni sezon też na wysokim poziomie, musieliby rzucić około 100

Jeśli by dali 70 konto sprzedawać i jeszcze longleta są 10 dołożyć

90-100 mln i bym Żula sprzedał pomimo tego że go lubię, chociaż bardziej opłacalnym byłoby sprzedanie Duńczyk też za gruby hajs, bo przyszedł za darmo...

Chyba zainteresowani obrońcami Bartomeu bo gość już dawno powinien siedzieć ale ma dobrych obrońców :)

Jak dla P$G 80 mln euro i oddałbym Żula. Forta lepiej wzmacniać i ogrywać, chłopak ma serio bardzo duży potencjał.

Z Koundé to jest tak, że gdyby taka (jakakolwiek) oferta pojawiła się pół roku temu, wtedy nie byłoby żadnych wątpliwości, zaś teraz, kiedy mamy dziury w obronie i kilku zawodników do odstrzału przed nim, przestaje to być już takie oczywiste. Zwłaszcza, że zaczął się sprawdzać na boku.