João Cancelo i Barcelona: odwzajemniona miłość

Przemek Walczak

2 kwietnia 2024, 19:30

AS

3 komentarze

Fot. Getty Images

João Cancelo przybył do Barcelony z opinią konfliktowego zawodnika, który psuje relacje w szatni. Pep Guardiola chciał pozbyć się go z drużyny, dlatego Manchester City bez żalu zgodził się na wypożyczenie obrońcy do Barcelony, pomimo jego niewątpliwej klasy piłkarskiej. W stolicy Katalonii Cancelo odżył, idealnie wpasował się w drużynę i dał argumenty do swojego pozostania.

Po nieudanym epizodzie w Bayernie Monachium, Manchester City pozwolił João Cancelo na kolejne wypożyczenie, tym razem do Barcelony. Wybrany kierunek okazał się strzałem w dziesiątkę. Portugalczyk nie ukrywa, że w Barçy czuje się dobrze i chciałby w niej pozostać, czy to na zasadzie transferu definitywnego, czy kolejnej wypożyczenia. Barça również chciałaby go zatrzymać, ale obecna sytuacja ekonomiczna klubu pozwala na skorzystanie wyłącznie z drugiej opcji.

Na korzyść Barcelony działa fakt, że Pep Guardiola nie nalega na zatrzymanie Cancelo, ponieważ nie jest zadowolony z nastawienia piłkarza. Trener Manchesteru City nie jest tutaj wyjątkiem, krytycznie o Portugalczyku wypowiadali się też np. Luciano Spaletti czy łączony z Barçą Julian Nagelsmann. Obie wypowiedzi można przeczytać na naszej stronie. Pomimo tego, João Cancelo jak do tej pory nie wdał się w żaden konflikt w szatni, nie zdarzyło mu się też publicznie krytykować decyzji trenera. Wygląda na to, że portugalski obrońca odnalazł wreszcie odpowiednie dla siebie środowisko, i posiada zarówno odpowiednie umiejętności jak i motywację, żeby przez najbliższe lata stanowić o sile prawej flanki Barcelony.

Na razie wszystko w tej historii układa się idealnie. João Cancelo sprawdza się w Barçy i chce zostać, kataloński klub chciałby go zatrzymać, a jego obecny pracodawca nie naciska na jego powrót. Czy ta historia miłosna znajdzie szczęśliwe zakończenie?

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

tak

Żeby z nowym trenerem nie było jakichś konfliktów