Paul Pogba zdyskwalifikowany na cztery lata

Przemek Walczak

29 lutego 2024, 14:45

Fabrizio Romano, La Repubblica

25 komentarzy

Fot. Getty Images

Włoska gazeta La Repubblica podaje, że Włoski Krajowy Trybunał Antydopingowy (TNA) zawiesił Paula Pogbę na cztery lata, w związku ze stosowaniem przez piłkarza dopingu. Francuz "wpadł" po spotkaniu Juventusu z Udinese 20 sierpnia zeszłego roku.

We wrześniu 2023 roku agencja prasowa ANSA poinformowała, że w próbce pobranej od Francuza po meczu stwierdzono podwyższony poziom testosteronu. Po zbadaniu próbki B wynik potwierdził się, a przeciwko Pogbie zostało wszczęte postępowanie o złamanie przepisów antydopingowych. 

Pogba, który wielokrotnie był łączony z Barceloną, ma ważny kontakt z Juventusem  do czerwca 2026 roku. Teraz można spodziewać się jego rychłego rozwiązania i prawdopodobnie odwieszenia przez piłkarza butów na kołek. W momencie ustania kary Francuz będzie miał 35 lat i trudno sobie wyobrazić, żeby jakiś klub chciał go zatrudnić po czterech latach przerwy od gry. 

Paul Pogba i jego prawnicy od początku zapewniali o niewinności piłkarza, przekonując, że do zażycia substancji doszło omyłkowo. Trybunał Antydopingowy nie dał wiary tłumaczeniom zawodnika i wymierzyła mu najwyższą możliwą karę - czteroletnią dyskwalifikację. Tym samym mistrz świata, którym jeszcze w 2021 roku interesowała się Barcelona, w smutny sposób najprawdopodobniej kończy swoją karierę piłkarską, jednocześnie będąc przestrogą dla innych piłkarzy, którzy mogliby chcieć pójść na skróty.

W swoim oświadczeniu Francuz pisze, że jest w szoku, oraz że odwoła się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu.

Francuz mierzył się z Barçą trzykrotnie: dwa razy w barwach Manchesteru United (2018/19) i raz w barwach Juventusu. Wszystkie spotkania wygrała FC Barcelona, a szczególnie słodkie było zwycięstwo nad Starą Damą z 2015 roku, będące jednocześnie ostatnim tryumfem Barçy w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gość został mistrzem świata(na dodatek chyba był kapitanem), grał w topowych klubach i płacono za niego krocie, a i tak jest to jedna z najgłupszych karier jakie widziałem...

te jego wymachiwanie rękami xD Pajac, nie docenił tego co dostał od losu

Pójdzie do Arabii

Co to ma wspólnego z Barcą?

Piękna karieraw xD

Balotelli 2.0 :V

Zmarnowana i stracona kariera.

Jeden z najbardziej przereklamowanych zawodników.
Jedyne co miał fajne to długie podanie, ale najpierw musiało mu się w ogóle zachcieć.

Dawać go do nas, będzie tani

Jaki koniec!? Za 4 lata Barca go kupi za 20 milionów i będzie w 1. składzie ;P

Razem z Haalandem, ale Norwega tak gdzieś za 10 lat